Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Babišova vláda = konec světa? Ale ne, byli jsme a budem…

12. 07. 2018 12:46:19
Jeden by mohl dostat pocit, že se blíží minimálně konec světa. Jedno hlasování, jedna vláda a lidé mají pocit, že od teď už nevyjde Slunce...

.

Ale to víte, že vyjde, vyjde úplně stejně, jako vyšlo včera i předvčírem. Bude svítit na tuhle novou vládu, ať už si o ní myslíme cokoliv, stejně, jako svítilo na vlády předešlé.

Z úst mnoha politiků v poslední době slyšíme často volání, že bychom my, občané, neměli dát na příliš hlasité a zveličované strašení stran budoucnosti Evropy v souvislosti s migrační krizí i s dalšími problémy, se kterými se EU (zatím bez úspěchu...) pere.

Prý ti, co straší občany, na jejich strachu vydělávají, prý v nich vzbuzují xenofobii a vůbec zbytečně silný pocit beznaděje, negativismu a temných zítřků jinak přeci zářné EU- ropské budoucnosti.

Evropa na tom prý přeci nikdy nebyla lépe, ani my jsme se prý v historii neměli nikdy tak dobře, tak jaké pak strachy.

No tak fajn, já to beru. Máme se dobře, podle všeho se i budeme mít dobře, tak jaképak s tím štráchy. V tom případě bych byl ale také rád, aby ti samí politici, co mi každodenně vlévají optimismus do žil, přestali mě i další občany strašit koncem dobrých časů, které prý odešly s včerejším hlasováním o důvěře vládě Andreje Babiše.

Proč se bát, když si přeci všichni jistě dobře vzpomínáme, jak jsme tu měli (a přežili) i jiné vlády, které byly také tak trochu „zvláštní“, nebo které měly alespoň zvláštní konce?

Proč stahovat kalhoty a házet flintu do žita, když jsme už zažili i vládu, co jí předsedal vzděláním mladý mašinfíra, nebo vládu, které velel bývalý pingl a šedá eminence socialistického podniku veřejného stravování RaJ (krycí jméno ROKO)... Vládu, v níž byl ministrem zdravotnictví dnes odsouzený šíbr, co komandoval později i celý středočeský kraj a který si denně zpíval písničku - "Malá domů, malá domů"...?

Proč se bát, když naše země přežila i vládu chachara s velikým penisem, který se s ním jezdil chlubit až do Toskánska, vládu, ve které mimo jiných exotů sedělo i hejno zelených papoušků, co stále jen do všeho kecali, občas si klovli, ale kteří nikdy nepřišli s ničím pro stát použitelným – jen když bylo zrní...

Proč se bát, když jsme tady už měli i vládu, co dostala důvěru jen díky dvěma Jidášům, co za třicet stříbrných zradili vlastní stranu...?

Proč se bát, když jsme rozdýchali a ve zdraví přežili i vládu s ženským přirozením ovládaným mamánkem, co sebou nechal orat stejně tak, jako tehdy všichni nejmocnější z vrchních pater jak politiky, tak státních úředníků, co chodili na vládu s prosíkem a s drahými kabelkami v rukách...?

Vládu, ve které seděli místo hejna zelených papoušků pro změnu nějaké VVeverky...?

Zažili jsme toho ve Strakově akademii hodně, dost z toho bylo na hraně neskutečna. Fakt, že se současná Babišova vláda opírá o podporu komunistů je jen logický důsledek předešlého vývoje. Když se totiž člověk podívá do sestav, činnosti a v některých případech i konců vlád minulých, tak si jeden může klidně i říci, že je vlastně ještě div, že ti komunisté ve vládě nesedí přímo.

Myslím si, že ti nejhlasitější kritici a křiklouni z řad současné opozice, toho za ty roky moc nepředvedli, aby zabránili dnešnímu stavu věcí. Svými vlastními přístupy a stylem vládnutí v minulosti doslova naházeli voliče do náručí jak Babišovi, tak komunistům.

Konkrétně třeba ODS, kdyby dlouhodobě nepřehlížela manýry svého minulého předsedy s jeho femme fatale, která s ním, s celou stranou a potažmo i s celou vládou orala, jako Přemysl s volkem, mohla být ODS u koryta a na vrcholu dodnes. Sami si svou liknavostí a troufnu si říci - doslova vaginální slepotou, mohou za to, že jim dnes nezbývá nic jiného, než vřískat z opozičních lavic.

Ale klid, nějak bylo, nějak bude. A jak říkal vizionář ve stejnojmenné hře Járy Cimrmana – „... já myslím, že bohatý to budou mít vždycky dobrý!“

A my to máme dobrý taky, Slunce zítra vyjde, nebojte se...

.

Autor: Vladimír Kroupa | čtvrtek 12.7.2018 12:46 | karma článku: 36.93 | přečteno: 1161x


Další články blogera

Vladimír Kroupa

Lidstvo zblblo, od prezidentů až po poslední primitivy…

Včerejší vítězství Francie v mistráku ve fotbale, respektive následné „oslavy“ tohoto vítězství, svlékly do naha lidskou důstojnost a zahodily rozum...

16.7.2018 v 10:20 | Karma článku: 34.54 | Přečteno: 1497 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Konečně může opozice ukázat, co umí, aneb křišťál nelže…

Vláda Andreje Babiše dostala důvěru, to je holý a neoddiskutovatelný fakt, tím by měl křik a pláč opozice skončit. Končí legrace, začíná čas na práci, přátelé...

13.7.2018 v 13:55 | Karma článku: 38.28 | Přečteno: 1413 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Otázka je jen jedna – kterému směru zlodějen dáme šanci?

Při příležitosti dnešního hlasování o důvěře vládě Andreje Babiše mě napadla neveselá myšlenka. Buď dostane šanci vycucávat naši zem on, nebo ti, co stojí proti němu...

11.7.2018 v 12:12 | Karma článku: 37.57 | Přečteno: 1565 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Burda

O nepřejícím Dopravním podniku města Brna

Jak mi DPMB vůbec nepřál, aneb příběh o tom, jak mi ujela šalina a já pak dlouho rozmýšlel, jestli to vlastně nebylo dobře.

22.7.2018 v 11:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 | Diskuse

Richard Siemko

Hodný a zlý Bůh

Zamysleli jste se někdy nad tím, kdo potřebuje hodného Boha a kdo zlého? Úmyslně teď vynechám ty lidi, kteří si myslí, že Boha nepotřebují. Nemám v úmyslu jím jejich přesvědčení brát.

22.7.2018 v 10:59 | Karma článku: 5.17 | Přečteno: 145 | Diskuse

Lenka Hoffmannová

Co je potřeba vědět o Západní zdi a Chrámové hoře

Existuje mnoho mylných představ o Chrámové hoře, Západní zdi a mešitě Al Aksa. Zmatky mohou být rozptýleny, když si objasníme některá fakta. Zde je 8 věcí, které je dobré znát o pro Židy nejposvátnějším místě na planetě Zemi.

22.7.2018 v 10:47 | Karma článku: 16.66 | Přečteno: 251 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Syn mi vyhrožuje penězi

Někde jsem musela ve výchově udělat chybu, ale nevím kde. Neplnoletý syn má víc peněz než já a začal mi jimi vyhrožovat.

22.7.2018 v 1:25 | Karma článku: 25.94 | Přečteno: 1893 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

O euthanasii pořád dokola a navždy.

Biogerka Vladimíra Bošková napsala pojednání o zákonu o euthanasii v Lucembursku /zde/. Reaguji nikoli na její článek, který považuji za poctivý, ale na diskusi, kde jsem byl čtenáři žádán o vyjasnění svého negativního postoje.

21.7.2018 v 19:00 | Karma článku: 28.91 | Přečteno: 1010 | Diskuse
Počet článků 1816 Celková karma 39.05 Průměrná čtenost 2714

Dum Spiro Spero... Tulák po hvězdách, kalič, fotograf, bývalý voják štěstěny, příležitostný herec, rybář, spisovatel. Hoďte mě vlkům a vrátím se, jako vůdce smečky...

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz