Babišova vláda = konec světa? Ale ne, byli jsme a budem…

12. 07. 2018 12:46:19
Jeden by mohl dostat pocit, že se blíží minimálně konec světa. Jedno hlasování, jedna vláda a lidé mají pocit, že od teď už nevyjde Slunce...

.

Ale to víte, že vyjde, vyjde úplně stejně, jako vyšlo včera i předvčírem. Bude svítit na tuhle novou vládu, ať už si o ní myslíme cokoliv, stejně, jako svítilo na vlády předešlé.

Z úst mnoha politiků v poslední době slyšíme často volání, že bychom my, občané, neměli dát na příliš hlasité a zveličované strašení stran budoucnosti Evropy v souvislosti s migrační krizí i s dalšími problémy, se kterými se EU (zatím bez úspěchu...) pere.

Prý ti, co straší občany, na jejich strachu vydělávají, prý v nich vzbuzují xenofobii a vůbec zbytečně silný pocit beznaděje, negativismu a temných zítřků jinak přeci zářné EU- ropské budoucnosti.

Evropa na tom prý přeci nikdy nebyla lépe, ani my jsme se prý v historii neměli nikdy tak dobře, tak jaké pak strachy.

No tak fajn, já to beru. Máme se dobře, podle všeho se i budeme mít dobře, tak jaképak s tím štráchy. V tom případě bych byl ale také rád, aby ti samí politici, co mi každodenně vlévají optimismus do žil, přestali mě i další občany strašit koncem dobrých časů, které prý odešly s včerejším hlasováním o důvěře vládě Andreje Babiše.

Proč se bát, když si přeci všichni jistě dobře vzpomínáme, jak jsme tu měli (a přežili) i jiné vlády, které byly také tak trochu „zvláštní“, nebo které měly alespoň zvláštní konce?

Proč stahovat kalhoty a házet flintu do žita, když jsme už zažili i vládu, co jí předsedal vzděláním mladý mašinfíra, nebo vládu, které velel bývalý pingl a šedá eminence socialistického podniku veřejného stravování RaJ (krycí jméno ROKO)... Vládu, v níž byl ministrem zdravotnictví dnes odsouzený šíbr, co komandoval později i celý středočeský kraj a který si denně zpíval písničku - "Malá domů, malá domů"...?

Proč se bát, když naše země přežila i vládu chachara s velikým penisem, který se s ním jezdil chlubit až do Toskánska, vládu, ve které mimo jiných exotů sedělo i hejno zelených papoušků, co stále jen do všeho kecali, občas si klovli, ale kteří nikdy nepřišli s ničím pro stát použitelným – jen když bylo zrní...

Proč se bát, když jsme tady už měli i vládu, co dostala důvěru jen díky dvěma Jidášům, co za třicet stříbrných zradili vlastní stranu...?

Proč se bát, když jsme rozdýchali a ve zdraví přežili i vládu s ženským přirozením ovládaným mamánkem, co sebou nechal orat stejně tak, jako tehdy všichni nejmocnější z vrchních pater jak politiky, tak státních úředníků, co chodili na vládu s prosíkem a s drahými kabelkami v rukách...?

Vládu, ve které seděli místo hejna zelených papoušků pro změnu nějaké VVeverky...?

Zažili jsme toho ve Strakově akademii hodně, dost z toho bylo na hraně neskutečna. Fakt, že se současná Babišova vláda opírá o podporu komunistů je jen logický důsledek předešlého vývoje. Když se totiž člověk podívá do sestav, činnosti a v některých případech i konců vlád minulých, tak si jeden může klidně i říci, že je vlastně ještě div, že ti komunisté ve vládě nesedí přímo.

Myslím si, že ti nejhlasitější kritici a křiklouni z řad současné opozice, toho za ty roky moc nepředvedli, aby zabránili dnešnímu stavu věcí. Svými vlastními přístupy a stylem vládnutí v minulosti doslova naházeli voliče do náručí jak Babišovi, tak komunistům.

Konkrétně třeba ODS, kdyby dlouhodobě nepřehlížela manýry svého minulého předsedy s jeho femme fatale, která s ním, s celou stranou a potažmo i s celou vládou orala, jako Přemysl s volkem, mohla být ODS u koryta a na vrcholu dodnes. Sami si svou liknavostí a troufnu si říci - doslova vaginální slepotou, mohou za to, že jim dnes nezbývá nic jiného, než vřískat z opozičních lavic.

Ale klid, nějak bylo, nějak bude. A jak říkal vizionář ve stejnojmenné hře Járy Cimrmana – „... já myslím, že bohatý to budou mít vždycky dobrý!“

A my to máme dobrý taky, Slunce zítra vyjde, nebojte se...

.

Autor: Vladimír Kroupa | čtvrtek 12.7.2018 12:46 | karma článku: 37.08 | přečteno: 1204x

Další články blogera

Vladimír Kroupa

Jsem Putinův poskok, rudý bolševický nok. A vím, kdo za to může…

Jsem toho ale více. Jsem zdánlivě celoživotní frustrát, člověk citově neukotvený, roztěkaný až zbrklý, schopný nevidět zřejmé a vidět neexistující. To je ale samozřejmě jen zdání, skutečnost je jiná, složitější...

12.12.2018 v 14:22 | Karma článku: 37.11 | Přečteno: 1907 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Proč má duo Zeman – Babiš stále docela velikou podporu veřejnosti…?

Myslím si, že odpověď na tuto otázku hledá spousta z nás, a také si myslím, že zejména hodně politiků si nad ní může hlavu ukroutit...

7.12.2018 v 12:20 | Karma článku: 42.12 | Přečteno: 5034 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Proč je třetí pohlaví nesmysl…?

Je mnoho odpovědí na tuto otázku, stejně tak je mnoho názorů, že třetí pohlaví nesmysl není. Dnes se pokusím vysvětlit, proč si myslím, že to nesmysl je...

6.12.2018 v 10:16 | Karma článku: 40.35 | Přečteno: 1986 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Kdo může za mediální hon na Lucii Vondráčkovou a Tomáše Plekance? Jednoduchá odpověď…

Moje blogová kolegyně, Blanka Fay, napsala onehdá blog o tom, jak mediální hon na slavnou dvojici přesáhl všechny meze. Kdepak, nepřesáhl, mediální hon pouze dělá svou práci...

5.12.2018 v 12:34 | Karma článku: 45.40 | Přečteno: 12975 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Berwid-Buquoy

Čest i sláva umučeným a popraveným

V rámci „Berlínského fóra 2018“ navštívila delegace České atlantické komise (ČAKO) berlínský památník Gedenkstätte Plötzensee v bývalém francouzském okupačním sektoru Západního Berlína. Česká návštěvnost je zde opravdu minimální.

17.12.2018 v 0:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 87 | Diskuse

Přemysl Čech

Dotkněte se, prosím

Pročítám si Lidové noviny ze soboty 15. prosince, tedy ze včerejška, a na co oči mé nenarazí v příloze Relax,než na více než poučný a zajímavý článek analytika Milana Petráka s názvem "Obejměte se",.

17.12.2018 v 0:06 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 73 | Diskuse

Filip Rychly

Last Working Class Hero

Honza je zedník. Je mu jednapadesát let a je odpískanej, jak sám říká. HDP naší země sice roste, ale Honzík má jen dvě ruce, jeden středně výkonný mozek, tělo, které stárne a měkké, citlivé srdce.

17.12.2018 v 0:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 85 | Diskuse

Roman Košťál

Jednu svíčku za mámu...

Malej kluk zapálí svíčku za svojí mámu. Mámu, co umřela jenom proto, že nějakej muslimskej pošuk se rozhodnul, že všem ukáže tu správnou "cestu." Umřelo 12 lidí... Malej kluk zapálí svíčku, mámu mu to nevrátí.

16.12.2018 v 20:50 | Karma článku: 31.91 | Přečteno: 538 | Diskuse

Tomáš Fries

Zemský ráj to na pohled

Slova z naší národní hymny, každý je zná. Žijeme si prý nejlépe v celé své historii a máme proto všechny důvody být nejspokojenějším národem na světě. Je tomu opravdu tak?

16.12.2018 v 20:30 | Karma článku: 18.01 | Přečteno: 268 | Diskuse
Počet článků 1854 Celková karma 39.03 Průměrná čtenost 2761

Autor trpí občasnými záchvaty grafomanie, které jsou podmíněné událostmi, jež přicházejí nečekaně, zato s pravidelností východu Slunce. Jeho motto zní - "Když se člověk hádá s hlupákem déle, než dvě minuty, už se hádají hlupáci dva..." (díky, pane Werichu) Proto mu odpusťte, že občas na některé diskusní příspěvky nebude reagovat.

 Dum Spiro Spero... 

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz