Zdeněčku, co nám to jenom děláte…?

12. 06. 2018 12:00:55
Není před nimi úniku. Mluví na vás z rádia, vidět je můžete v televizi, vyskakují na vás ze stránek internetu. Reklamy. Reklamy se Zdeňkem Pohlreichem...

.

Konkrétně mám na mysli současnou sérii reklam natočených se spoluúčastí Zdeňka Pohlreicha na řetězec Kaufland, respektive na produkty z něho pocházející. Je mi jasné, že ve všem hrají roli peníze a asi i sponzoring Pohlreichových televizních pořadů ze strany právě Kauflandu, přesto se divím tomu, že takový doslova guru gurmánské scény a člověk, který ve všem lpí na čerstvosti a kvalitě surovin, ze kterých vaří jak on, tak se z nich vaří v jeho restauracích, může snad beze studu lákat nás, spotřebitele, na zboží právě z Kauflandu.

Místo toho, aby z pozice uznávaného arbitra na skutečnou kvalitu výchozích surovin pro vaření, takovou „nekvalitu“, jakou zejména v poslední době Kaufland nabízí, přibil stovkami hřebíky na pranýř, jak by si zasluhovala, udělal smlouvu s ďáblem a tuto nepěknost vynáší do nebe.

Nevím, jak to vypadá v ostatních pobočkách, ale v té, u které nedaleko bydlím, totiž na pražském Jarově, asi pan Pohlreich nikdy nebyl.

Kdyby ano, tak by snad nemohl myslet ani trochu vážně své vychvalování čerstvosti a kvality potravin z tohoto řetězce.

Když si vezmu třeba zeleninu a ovoce, jde o naprostou katastrofu. Ano, je moc pěkné, že se v našem Jarovském dolíčku sežene i nějaké to exotické ovoce, nebo zelenina, občas s názvy, které je třeba si dohledat na netu, co je mi to ale platné, když tam narazím na X – přepravek s obyčejnou cibulí, ve kterých se však nenachází cibule, ale shnilá a absolutně nepoživatelná směs slupek a smradlavých dužin.

Nebo saláty, ať už ledové, nebo římské, nebo jakékoliv. Už několikrát se mi stalo, že jsem tam zakoupil na první pohled slušně vypadající hlávku salátu, abych pak po příchodu domů a rozkrojení zjistil, že jsem si za nemalý peníz koupil shnilé jádro salátu a jako bonus několik červů...

Proč proboha nákupčí spolupracuje s dodavateli, kteří mají tu drzost a dodávají do Pohlreichem vychvalovaného Kauflandu takovou hrůzu? Kde je ta čerstvost a kvalita?

Kde je kvalita onoho řetězce, kde není, kdo by doplňoval zboží do regálů, takže tam stojí i zboží vyžadující chlad, několik hodin na paletách v uličkách, které se tím pádem stávají s vozíkem skoro neprůjezdné? Kde je kvalita řetězce, kde z cca 10-ti (a více) pokladen jedou jen tři, když je štěstí, tak čtyři, takže ve frontě strávíte pomalu stejně času, jako samotným vařením?

Podle hlášek od některých mých známých, kteří navštěvují jiné provozovny řetězce Kaufland, je jinde situace naprosto totožná. Když už narazíte náhodou na nějakého „doplňovače“, často vám nerozumí na co se ho ptáte, co hledáte, protože to je Ukrajinec (nic proti Ukrajincům), protože jen ti jsou asi jedni z mála těch, kdo je za peníze, které „špičkový“ řetězec Kaufland svým zaměstnancům dává, ochoten pracovat.

To ani nemluvím o některých prodavačkách u pultů, nebo i za kasami, které jsou také ukrajinské národnosti, a proti těm některým konkrétně už tedy něco opravdu mám.

Nepříjemné až hrůza, neochotné, dokonce u nás na Jarově, u pultu s lahůdkami máme jednu, která je doslova drzá jako opice. Když si přejete nakrájet nějaký salám, který jí v nakrájené formě právě došel, není ochotná udělat ty čtyři kroky ke kráječi a těch mizerných 20 deka vám nakrájet, protože „... prostě dóšel, pane!“, i když ten samý salám má u levé ruky ve formě půlky šišky. A tak na vás začne vřískat, že snad nerozumíte „čééšsky“, když nerozumíte tomu, že musíte přijít za dvacet minut až půl hodiny, a když se ohradíte, že jako sorry, ale že jste na řadě nyní a nehodláte zbůhdarma bloumat po tom krámu hrůzy, než si milostivě najde někdo čas a ten lovečák dokrájí, už na vás ani neřve česky, ale vezme si na pomoc svůj rodný jazyk...

Chápu, že pan Pohlreich nemůže za každou nánu, co si nevidí do úst a slovní spojení – náš zákazník - náš pán, ještě nikdy nezaslechla. Na druhou stranu si mohu ukroutit hlavu nad tím, že člověk, který ve svém pracovním životě prošel tímto -

od června 2008 – ristorante Divinis

od května 2007 hotely Imperial a Metropol, šéfkuchař

2004–2007 hotel Prague Marriott, šéfkuchař a odpovědný vedoucí pro restaurace Marriott a Renaissance

2002–2004 hotel Renaissance Praha, šéfkuchař

1998–2002 hotel Radisson SAS Praha, šéfkuchař

1996–1998 hotel Villa Voyta Praha, šéfkuchař

1993–1996 hotel Renaissance Praha, sous-chef

1991–1993 restaurace La Guillotine, Adelaide, Austrálie, šéfkuchař

1990–1991 restaurace Het Schellinkje, Meppel, Nizozemí, šéfkuchař

... má zapotřebí spojovat své slavné jméno s řetězcem, kde klape jen máloco, a kde se o skutečné čerstvosti zboží, jeho kvalitě a kvalitě jeho personálu, nedá mluvit ani omylem.

Někde jsem četl, že reklama nesmí být lživá. V tom případě nechápu, jak to, že ještě tu Pohreichovu reklamu na Kaufland nikdo právně nenapadl, protože je lživá od prvního písmene až po to poslední.

.

Autor: Vladimír Kroupa | úterý 12.6.2018 12:00 | karma článku: 45.49 | přečteno: 10876x

Další články blogera

Vladimír Kroupa

Pomozte mi, chci vypovídat!!!

...píše prý Andrej Babiš mladší ze Švýcar. A nejen to, píše toho prý více, problém ovšem je, že jak to vypadá, chce si i nadále jen „dopisovat“...

15.11.2018 v 15:14 | Karma článku: 45.94 | Přečteno: 6312 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Cui bono, zatím údajný únos Andreje Babiše jr. …?

Prý vybuchla bomba. Nevím, já to zatím vidím tak, že nějaký anonymní ohlašovatel oznámil údajné umístění bomby, která se zatím teprve hledá, aby se potvrdilo, případně vyvrátilo, že bomba vůbec existuje...

13.11.2018 v 11:37 | Karma článku: 46.32 | Přečteno: 5986 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Varování ministerstva financí – půjčky jsou návykové a mohou ohrozit váš život…

Asi všichni jsme se s tím setkali. V rádiu to slyšíte, v televizi a jinde si to můžete přečíst. Hazardní hry jsou fuj a návykové, cigára a chlast to samé. A všechno vám to může uškodit...

9.11.2018 v 14:31 | Karma článku: 37.75 | Přečteno: 1913 | Diskuse

Vladimír Kroupa

StB kdysi zasadila semínka, kterým se dodnes stále daří…

V dnešních dnech se opět dostal díky panu Nohavicovi na přetřes problém zvaný StB, spolupráce s ní, nespolupráce, čest, odvaha, zbabělost a nutnost. A mně to nedá...

8.11.2018 v 8:32 | Karma článku: 30.25 | Přečteno: 1045 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Libor Čermák

Bojím se, že ze sorty lidí, co včera řádila na Národní, může jednou vzejít něco hrůzného

Vyhazování květin a věnců z pietní akce do koše, pískání na politiky, se kterými nesouhlasí a další podobné, to není jen primitivismus. Ale především předstupeň něčeho, co může vést k podobným věcem, které se děly v 50. letech.

18.11.2018 v 6:05 | Karma článku: 33.33 | Přečteno: 736 |

Karel Januška

Dopis předsedovi vlády

Pravda a spravedlnost musí zvítězit nad lží a nenávistí. Zaručí nám to dodržování základních pravidel právního státu.

18.11.2018 v 5:19 | Karma článku: 10.21 | Přečteno: 277 | Diskuse

Petr Binder

Noc po revoluci

Je noc. Včera se demonstrovalo a nyní je čas ke spánku. A oslavám. Dohořívají svíčky a planoucí srdce rozhořčených stoupenců. Jezdí noční spoje a národ spokojeně odpočívá.

18.11.2018 v 2:43 | Karma článku: 10.17 | Přečteno: 264 | Diskuse

Alena Kulhavá

Střípky z oslav 17. listopadu

Nečekejte žádné velké proslovy, naopak realitu všedního dne jen živější, neboť jsme byli vnímaví. Třeba vás to potěší. Přesto ke konci uvádím jeden podle mě z klíčových paradoxů doby.

18.11.2018 v 0:04 | Karma článku: 9.11 | Přečteno: 260 |

Pavel Strunz

Katalyzátor levdy a prásky

Mnozí politici si to ve své pýše neuvědomují, ale jsou katalyzátorem leváren, podrazáctví, šmírování a práskačství. Perem s potiskem "dobro" totiž píší tristní scénáře.

17.11.2018 v 23:58 | Karma článku: 15.77 | Přečteno: 220 | Diskuse
Počet článků 1846 Celková karma 37.37 Průměrná čtenost 2744

Dum Spiro Spero... Tulák po hvězdách, kalič, fotograf, bývalý voják štěstěny, příležitostný herec, rybář, spisovatel. Hoďte mě vlkům a vrátím se, jako vůdce smečky...

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz