Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Západ může být myslím rád, že to vyhrál Putin…

20. 03. 2018 9:57:23
Já vím, že pro někoho může být i jen taková myšlenka kacířská, nemohu si ale pomoci, když se nad těmi ruskými volbami zamyslím...

.

Putin není mávátko, to v první řadě. Ať si o něm myslíme cokoliv, ať se nám z plna hrdla nelíbí některé známky, jak své zemi vládne, pořád je to silná osobnost, relativně vyrovnaná a politicky stabilní.

Díky jeho zkušenostem ve službách svojí zemi, přistupujme k tomu pragmaticky, odhlédněme prosím od faktu, že jí sloužil po většinu svého života v KGB, tedy ve struktuře ryze nepřátelské vůči zbytku civilizovaného světa, získal během svého života nejen zkušenosti se systémem vládnutí, ale vybudoval si i síť kontaktů a vazeb, zejména uvnitř své země, které jsou k vládnutí nad takovou velikou zemí, jakou je Rusko, zapotřebí.

Rusko je totiž jako náladový medvěd, občas rád vzteklý, občas líný, jako prase, vždy ale svým způsobem nebezpečný, a ukočírovat takovou šelmu, se všemi jejími parazity ze strany všech těch korupčníků a oligarchů, zvyklých, že přes jejich zájmy nejezdí ani transsibiřská magistrála, není nic jednoduchého. Taková fuška si žádá skutečně člověka zkušeného, lstivého a svým způsobem i nelítostného. Nemusí se nám to líbit, ale to je fakt.

A teď si na chvíli zkuste představit, že by ty současné volby v Rusku vyhrál jiný z kandidátů...

Který by to měl pro klid v duši západních politiků asi tak být?

Snad Pavel Grudinin, člověk, který se netají svou komunistickou vizí, o které si většina civilizovaného světa (mylně...) myslí, že už jde o chladnoucí mrtvolu? Člověk, který kdyby zahrál na strunu „starých dobrých časů“, měli bychom nejen v Evropě hořící koudel u zadnice...?

Nebo by měl tím vítězem být snad Vladimír Žirinovskij?

Šílenec, který kdyby dostal do ruky moc, ukázal by světu zákoutí, kam se ani sám Hitler nestačil za svého života dostat...?

Nebo snad Xenija Sobčaková, novinářka a televizní moderátorka, čili člověk, který nemá a ani z principu věci absolutně nemůže mít tolik zkušeností s vysokou politikou, ani nemůže mít za sebou natolik silnou skupinu lidí, zkušených a silných na to, aby spolu s ní zvládli rodeo na vzteklém ruském medvědovi...?

A kdo je další na řadě?

Těch pár dalších kandidátů, kteří byli ve volbě jen do počtu, bez sebemenší šance na úspěch?

Ach, ano, zapomněl jsem na Alexeje Navalného, který nebyl ke kandidatuře připuštěn pro své dřívější odsouzení z údajného korupčního jednání.

Jenže co skutečně může pan Navalnyj Rusku nabídnout? Uvědomují si ti, co za ním v ulicích stojí, že tento člověk, jakmile by dejme tomu vyhrál, okamžitě by přišel o smysl jeho politického života, protože ve chvíli, kdy by před sebou neměl nepřítele v podobě současného vládnoucího systému, rázem by ztratil vše, co ho dělá pro spoustu lidí atraktivního.

Byl by z něj v okamžiku sečtení volebních hlasů jen hadr na holi, řadový politik, který by rázem ztratil to podstatné, co ospravedlňovalo jeho post v srdcích mnoha Rusů. Opravdu si někdo může vážně myslet, že by dokázal zatočit se všemi vnitřními problémy, co jich jen Rusko má, se všemi mezinárodními tlaky a hlavně s tou vnitřní smečkou vlků, která by tváří v tvář někomu měkčímu, než je sekerník Putin, dělala všechno proto, aby si mohla řádit, jak se jí zlíbí bez toho, aby jí do revíru kecal nějaký snílek?

A to ani nemluvím o hrozbě, jakou by v případě vítězství někoho měkčího představovala ruská armáda. Nejen choutky její velitelů, ale i možnost totálního chaosu v resortu, tedy někde, kde jsou k mání ty nejnebezpečnější zbraňové systémy na Zemi...

Je jasné, že Putin není žádný anděl, ani jím být nechce. On musí pro svoje lidi představovat silného vůdce, občas i nelítostného, protože ruský národ pod jiným vedením neumí existovat. Bohužel je smutným faktem, že právě Putin je určitou zárukou pro mír a stav jakéhosi status quo ve světě. Když se nad tím zamyslím, nikdy nejednal v mezinárodní politice zbrkle a neuváženě, a že ty tlaky na něj nejsou z nejmenších.

Upřímně řečeno, pro mě osobně je daleko nebezpečnějším pro světový mír než Putin, například turecký prezident Erdogan. To je časovaná bomba. Naproti tomu Putin, dokud dokáže držet pevně otěže moci nad svým Ruskem, je možná nebezpečný pro některé vlastní lidi, pro svět ale představuje (dočasnou...) záruku toho, že nedojde k ničemu, co by naši planetu ze strany Ruska ohrozilo přímo na existenci.

Takže podtrženo-sečteno, gratulace po vítězství Putina v prezidentských volbách jsou namístě nejen směrem k němu osobně, ale může si gratulovat i celý Západ.

.
Autor: Vladimír Kroupa | úterý 20.3.2018 9:57 | karma článku: 45.98 | přečteno: 5882x


Další články blogera

Vladimír Kroupa

O špičatém klacku v rozkroku Andreje Babiše a o suspenzoru…

Na celou kauzu okolo padesáti (údajných) syrských sirotků, je třeba hledět jako na pouhou páku tlaku opozičních stran. Není ani omylem náhoda, že k tomu došlo těsně před „malými“ volbami...

21.9.2018 v 8:15 | Karma článku: 42.65 | Přečteno: 3701 | Diskuse

Vladimír Kroupa

O tom, co v ní nacházím, o tom, k čemu mě vede, o tom, že zůstávám hříšným chlapem…

Vedla mě k ní trochu náhoda, trochu věkem probuzená touha po poznání a hodně veliká touha po pochopení spousty věcí, včetně sebe sama. Zatím nevím, jestli poznám a už vůbec nevím, jestli pochopím...

20.9.2018 v 11:15 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 662 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Já těm Američanům opravdu nerozumím…

Nejen tím, že nevládnu angličtinou, ale hlavně tím, co se z USA dostává dál do světa. Na jednu stranu v této zemi vzplálo hnutí, které muže všech barev nutí skoro ke studu, na stranu druhou tam zrovna „frčí“ polonahaté modelky...

19.9.2018 v 13:10 | Karma článku: 35.74 | Přečteno: 1438 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Milá IDNES.cz, nepište o něm, on s vámi přeci nechce mít nic společného…

Není tomu tak dlouho, co se jistý zpěvák nechal slyšet, že nebude od té chvíle mít nic společného s čímkoliv, co má nějakou přímou spojitost s panem Babišem...

14.9.2018 v 10:41 | Karma článku: 40.62 | Přečteno: 2461 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jakub Ondrušek

Vynucená “solidarita” jako fenomén dneška?

Je solidarita vynutitelná a proč se o to někdo vůbec snaží? To už jsme dospěli tak daleko, že si budeme "dobro" diktovat?

22.9.2018 v 18:35 | Karma článku: 30.36 | Přečteno: 587 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Týden v kostce - „sirotci“, Merkelová, Zeman a Putin a co říká feldkurát Katz na rozpočet?

50 „sirotků“ naší scénou hýbalo více, než je zdrávo. Co má společného Angela Merkelová a Miloš Zeman? A čím nás překvapí Dlouhý, Široký a Bystrozraký?

22.9.2018 v 18:00 | Karma článku: 18.77 | Přečteno: 387 | Diskuse

Petr Burian

Carthago delenda est

Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.

22.9.2018 v 14:09 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 326 | Diskuse

Karel Stýblo

Mravokárci.

Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby. Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.

22.9.2018 v 14:01 | Karma článku: 34.04 | Přečteno: 821 | Diskuse

Jan Dvořák

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?

Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.

22.9.2018 v 10:30 | Karma článku: 25.76 | Přečteno: 810 | Diskuse
Počet článků 1831 Celková karma 38.33 Průměrná čtenost 2721

Dum Spiro Spero... Tulák po hvězdách, kalič, fotograf, bývalý voják štěstěny, příležitostný herec, rybář, spisovatel. Hoďte mě vlkům a vrátím se, jako vůdce smečky...

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz