Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 29. listopadu 2022 Zina

Bílá Hora, Mnichov, Brusel…

23. 09. 2015 14:24:20
Aneb, jak by řekl Jára Cimrman – naše slavné prohry... Všimli jste si, že v té současné bruselské taškařici hrají stejní hráči, jako byli na place v Mnichově 38 ́? Ani strany se v podstatě nezměnily...

Zase jsme my, Češi, jako maličký národ cpáni proti své vůli do mlejnku, kterým točí státy, jako jsou Německo, Anglie, Francie. Většina zastánců kvót z naší země, které mimochodem považuju za zrádce a kolaboranty s nepřítelem (je snad přítel ten, který znásilní proti její vůli přítelkyni, nebo přítele...?) se ohání tím, že když už jednou jsme členy unie, že jsme povinni, že musíme, že nesmíme.

Že jsme si jednou členství v Evropské unii odhlasovali, tak jaké pak copak. Jenže když se na věc podíváme z trochu jiného úhlu – mohou si být dnešní zastánci kvót jisti, že kdyby český občan, který v referendu hlasoval o přistoupení k EU, a který vhodil do urny své ANO, věděl to, co o unii ví dnes, že by jeho hlasování dopadlo stejně?

Jistě pár takových by se jistě našlo, ale dalo by se mluvit o většině, která by si nakonec ono členství v EU odhlasovala...?

Já jsem přesvědčený o tom, že dnes by podobné hlasování dopadlo úplně jinak. Dnes totiž leží na stole otázka samotného bytí a nebytí, otázka zachování naší bezpečnosti, naší kultury, naší státnosti. A to jsou trochu jiné karty, než problémy okolo úhlu zakřivení banánů, nebo norem na výrobu žužlavých medvídků, o pitomých žárovkách ani nemluvě.

Že jsme se podělali tváří v tvář prvnímu lámání chleba, prvnímu celounijnímu problému? A byli jsme to fakt my, Češi, Slováci a Maďaři, kdo se podělal tváří v tvář absolutní hrozbě světu, který dosud známe, a který chceme zachovat i pro naše děti...?

Němci trpí komplexem viny z Druhé světové války, Francouzi prokázali svou „odvahu“ také nejednou. Náš dosud platný právní systém stran majetku se dodnes opírá o takzvané Benešovy dekrety. Jen díky tomu dnes spousta pozemků a nemovitostí patří do českých rukou. Dodnes trváme na jejich znění, přes nelibost právě Německa. A k čemu tehdy došlo?

Tehdy se náš stát, národ, chcete-li, vypořádal s příslušníky státu, který byl naším nepřítelem. Německé obyvatelstvo bylo z naší země vyhnáno, majetek mu byl zkonfiskován. Dodnes tu záležitost, i když si už umíme přiznat i to, že tehdy docházelo k mnoha špatným věcem z naší strany, uznáváme jako nutnou.

Podaří se nám ale z naší země vypudit případné nepřátelské obyvatelstvo, modlící se k Alláhovi, které nám sem chtějí silnější unijní státy násilím nacpat? Obávám se, že tentokrát to nebude tak jednoduché. Zkouším si představit, kam přesně by naše předválečná vláda poslala Němce s jejich „nároky“ na cokoliv našeho, nebýt silných zbraní, mířících na naše hlavy. Dnes na nás (doufám) zbraně nemíří, alespoň ne ty skutečné. Míří na nás ale pro změnu hrozby stran hospodářského vydírání.

A znovu se musím ptát – je opravdu spojenec a přítel ten, kdo pro prosazení vlastního názoru musí druhého partnera vydírat, ponižovat, a znásilňovat jeho názor...?!

Jsou nám skutečně Německo, Francie, a jak se včera ukázalo, i Polsko, přáteli, spojenci?

Dokážou tyto jmenované státy přemýšlet alespoň o dva tahy dopředu? Nebo hrají úplně jinou hru, ve které už je dávno určeno, že my, východní státy, máme být poraženi? Skončila vůbec Druhá světová válka v květnu 1945?

A víte, kdo a jak horoval pro přijetí Lisabonské smlouvy, která stála u zrodu nejednoho z dnešních problémů unie, kdo nám už před jejím přijetím lhal do očí? O jedné paní, veřejně činné političce, bych věděl. Těžko říct, zda byla tak naivní, nebo ulhaná, každopádně se na toto starší video z roku 2009 podívejte, a názor si udělejte sami...

Autor: Vladimír Kroupa | středa 23.9.2015 14:24 | karma článku: 33.71 | přečteno: 1181x

Další články blogera

Vladimír Kroupa

Co je na Rusku teroristického?

Někteří to vidí tak, že nic. Všechno je v pořádku, Rusko využívá svého práva na velikost a sílu, Ukrajina si může za lekci ze slušného chování sama, a jestli ne sama, tak spolu se Západem...

25.11.2022 v 11:40 | Karma článku: 28.88 | Přečteno: 777 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Ani omylem se nechci zastávat Ruska, ovšem…

... některé horké hlavy by se měly zchladit. Mám na mysli hlavy některých novinářů a televizních redaktorů, a hlavně politiků. Našich...

16.11.2022 v 11:33 | Karma článku: 47.14 | Přečteno: 12094 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Pro ukrajinské civilní oběti ruských zločinů můžeme udělat víc…

Současně s tím, můžeme udělat něco pro sebe, hlavně pro ty z nás, kteří stále nevěří, závidí, nenávidí a názorově stojí na straně, která není morálně ospravedlnitelná...

2.11.2022 v 10:40 | Karma článku: 36.53 | Přečteno: 2447 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Kdo má největší strach z potenciálního prezidenta, Petra Pavla…?

Na hlavu Petra Pavla, toliko kandidáta na prezidenta ČR, se v posledních dnech snesla vlna kritiky za jeho minulost, respektive za to, jak se k ní staví.

26.10.2022 v 12:43 | Karma článku: 35.05 | Přečteno: 1611 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Trčálek

Jediný, kdo může zabránit jaderné válce s Ruskem, je vlastenecký prezident J. Bašta!

Česká televize o tom samozřejmě zarytě mlčí, ale podle nezfalšovaných volebních průzkumů je největším favoritem prezidentských voleb vlastenecký kandidát Jaroslav Bašta

28.11.2022 v 19:54 | Karma článku: 19.05 | Přečteno: 271 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Dezolát Vrábel - Česká vláda chce zaútočit na Rusko jadernými hlavicemi!

Už je to venku! Tohle Vám na ČT určitě neřeknou! Sdílejte než to smažou!! "Zachránce národa" Vrábel už musí být opravdu zoufalý. Chce se stát mučedníkem. Jím šířený nesmysl je ukázková desinformace a lež. Šíření poplašné zprávy.

28.11.2022 v 14:00 | Karma článku: 29.18 | Přečteno: 687 | Diskuse

Jan Bartoň

Pirátka Gregorová: Itálie směřuje k neofašismu

Europoslankyně Markéta Gregorová se opět o nové italské vládě vyjádřila jako o neofašistické. Novou italskou premiérku Giorgiu Meloniovou považuje stále za neofašistku.

28.11.2022 v 8:15 | Karma článku: 35.67 | Přečteno: 951 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Dva rozhovory, dvě zklamání

Po zkušenostech s předchozími dvěma prezidenty jsem alergický na přezíravost vůči novinářům, třebaže někdy nad jejich nevzdělaností sám zvedám obočí. Tato dáma se k partnerovi v rozhovoru chovala jako ke studenovi u zápočtu.

28.11.2022 v 7:00 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 570 | Diskuse

Jiří Medula

Prezident J. Bašta je nadějí pro vlastenecké voliče...

Šance prezidentského kandidáta Jaroslava Bašty velmi výrazně stouply. Je totiž jediným vlasteneckým kandidátem na funkci prezidenta. Ostatní, které bylo možno za ně považovat nebo se tak alespoň sami prezentovali, byli vyřazeni.

28.11.2022 v 1:26 | Karma článku: 24.51 | Přečteno: 705 |
Počet článků 2174 Celková karma 32.62 Průměrná čtenost 3075

Bývalý bouřlivák, bývalý rváč, bývalý voják štěstěny, bývalý kalič, bývalý spisovatel. Současný pozorovatel všedností i jinakostí, na které se dnes ze svého skladu vzpomínek dívá úplně jinak, než jak se na ně díval v těch bývalých, bouřlivějších dobách...

 Dum Spiro Spero... 

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Přemýšlím o sebevraždě, říká Obermaierová kvůli plynu a drahým energiím

Herečka Jaroslava Obermaierová (76) prozradila, že má strach z drahých energií a nedostatku plynu. Kvůli tomu dokonce...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Raketa byla Ukrajince, nebo Rusa? rýmuje Nohavica na kanálu Bobošíkové

Problematiku rakety dopadlé na polské území zpracoval ve své nové písni Jaromír Nohavica. „Ta raketa byla Ukrajince,...

Metro v plamenech. Londýnská tragédie odhalila nový fyzikální jev

Metro patří k nejbezpečnějším dopravním prostředkům na světě. Přesto ani jemu se nevyhnou nehody s desítkami mrtvých....