Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 30. září 2022 Jeroným, Ráchel

A co když si nic lepšího než výbuchy na Krymu Putin nemohl přát…?

11. 08. 2022 11:19:37
Rusákovi na Ukrajině teče do bot. Ne že by vyloženě prohrával, dochází mu však pomalu ale jistě dech. V takovém případě se může stát zničení vojenské základny na Krymu pro Putina požehnáním...

.

Putin od začátku invaze na Ukrajinu svým lidem lže. To, že lže okolnímu světu je mu jedno, s tím si hlavu nedělá, musíme si uvědomit, že hlavním cílem pro jeho překrucování reality za pomoci vybájeného stavu, jsou ruští lidé.

Ty musí přesvědčit, že Rus je v právu, ty musí přesvědčit, že Rus je neporazitelný, ty musel až dosud přesvědčovat o tom, že na Ukrajině jejich Rusko nevede žádnou válku, protože jde přeci jen o obyčejnou speciální vojenskou operacičku namířenou s (typicky ruskou...) přesností pouze na nacisty a fašisty.

Jenže ouha, v podstatě celý západní svět, až na odsouzeníhodné výjimky (že zdravím, pane Orbáne...), začal Rusko izolovat, dokonce začal poskytovat Ukrajině zbraně a zbraňové systémy, o jejichž kvalitě a technologické převaze nad ruským vybavením starým několik desítek let, si může ruský voják nechat jen zdát v nejdivočejších snech.

A to ani nepíšu o západní strategické a taktické převaze, která by ruskou vojenskou doktrínu, fungující leda tak možná někdy v půlce minulého století, rozmetala jako domeček z karet.

O tom, že probíhají mezi Západem a Ukrajinou výměny informací, porady stran nejlepší možné taktiky proti ruskému okupantovi, rady jak nejlépe a za pomoci západní vojenské techniky Rusáky tlačit ke zdi, nemůže nikdo soudný pochybovat.

A to všechno jsou střípky ze skládanky, která ve finále ukazuje světu, že ruská armáda leží už zatraceně dlouho na růžích, co byly natrhané někdy v roce 1945, a spí jako Sněhurka po dvou litrech stoličné vodky.

A to se samozřejmě Putinovi nelíbí. Jenže co mu zbývá, když má armádu plnou neschopných velitelů, vojáků – alkoholiků, a hlavně vlezdoprdelků, kteří se nikdy neodváží říct vedení země pravdu o skutečném stavu ruské armády, její výzbroji a bojové (ne)připravenosti. Drtivá většina ruských vojenských elit má odvahu říkat Putinovi a jeho klace jen to, o čem jsou přesvědčeni, že chtějí tito z načálstva slyšet.

Jak se čím dál více ukazuje, v Rusku je lež součástí národní kultury, k jejich škodě lžou i v případech, kdy je to může stát kulku před popravčí četou vlastní země, nebo rozložení na molekuly v případě zásahu ukrajinských (amerických...) raket na frontě.

Rus trpí, jeho duše a ego dvojnásob, protože se ukazuje, že dostává na frak.

Putin se stále nemá k tomu, aby nazval před vlastními lidmi věc pravým jménem, ale dost možná cítí, že pokud to neudělá, a nebude moci tím pádem vyhlásit mobilizaci k oficiální válce s Ukrajinou, může se už s docela velkou pravděpodobností stát, že jeho Rusko prohraje, a to si neumí ani představit, zloprcek jeden.

Atomovky má, ale zatím (zaplať Bohu!!!) je asi nechce použít. Ještě ne, ještě může zkusit jinou věc...

Ještě může rozpoutat výbuchy a ohnivé peklo na nějakém území Ruska, někde, kde to může vyvolat zděšení obyčejných Rusů, společně s narůstající chutí postavit se ještě více a osobně nebezpečí ukrajinské armády, někde, kde by to ale Rusko jako takové až tak moc nebolelo.

A vzpomene si na Krym...

Krym není jen poloostrov, jde v prvé řadě o určitý symbol, navíc hodně dobře strategicky položený. Putin si zatím nepřipouští, že by o něj mohl skutečně přijít, v tom ještě stále své krvavě rudé armádě věří, a tak se třeba rozhodl, že se jeho vlastní lidé zasadí o nějaké ty výbuchy pod falešnou vlajkou, a hlavně o vyvolání děsu v očích Rusů jak tam žijících, tak žijících na skutečně ruském vnitrozemí.

Pak by mu stačilo, aby jen chvíli počkal, až jeho vlastní lidé začnou volat po ještě větším nasazení ruských sil, a když k tomu dojde, bude mít Putin vrata k vyhlášení skutečné války proti Ukrajině otevřená.

A tím pádem bude moci plně mobilizovat. Od toho si může slibovat, že drtivou početní převahou nakonec hrdé Ukrajince udolá.

Na nabídku Kima z bolševického korejského skanzenu, že mu pošle klidně 100 000 korejských vojáků, zatím Putin kývnout nechce. I on si zřejmě umí spočítat, že kdyby tuto nabídku přijal, zatáhl by tím pádem do přímé vojenské akce oficiální armádu třetího státu, a pak by nic nebránilo Ukrajině, aby o taktéž přímou armádní pomoc požádala NATO.

A pak by začala regulérní Třetí světová válka, jejíž bojové akce by do svého nitra zatahovaly další a další země světa.

To Putin, opět zatím... snad... nechce.

Ale taková vlastní mobilizace, u které by neztratil před svým národem tvář - ruský národ by totiž mohl kvůli Krymu jásat, a vyhlášení oficiální války Ukrajině a mobilizaci vítat, přeci jen ti zlí Ukrajinci zaútočili přímo na ruské (Ruskem ukradené...) území, ta už by stála za úvahu...

No, dávalo by mně to mnohem větší smysl, než možnost že nějaký ruský vojenský kuchař, toho času na ruské vojenské základně na Krymu, odhodil vajgla mezi bedny s municí, nebo že by Ukrajinci skutečně zasáhli onu základnu ze vzdálenosti mnoha stovek kilometrů, na což ovšem v tuhle chvíli přeci nemají až tak dalekonosné prostředky.

Navíc, kdyby to fakt dokázali Ukrajinci, tak by ten úspěch okamžitě ohlásili a přiznali by se k tomu, což ale oficiálně neudělali, jen kolem celé záležitosti krouží a mlží. Rusům bude vyšetřování jako chvilku trvat, přeci jen asi nemají v tuhle chvíli dostatek kusů vybuchlých Amerikou dodávaných raket. A ty, co dokážou překonat několik stovek kilometrů, budou hledat hodně dlouho a asi je dost možná ani nenajdou, aby je mohli pohodit u trosek krymské základny, jako důkaz, že za vším stojí Ukrajinská strana...

No, možná to tak je, i když právě absence amerických, nebo jiných zbraní tak dalekého dosahu, může nakonec ukázat, že ani tuhle maskyrovku Putin dost dobře nedomyslel...

Budou ale obyčejní Rusové s vypláchnutými mozky skutečně potřebovat a požadovat neprůstřelné důkazy, že na Krym skutečně zaútočila ukrajinská armáda?

Ve světle ruské propagandy namířené k vlastním zfanatizovaným občanům, o tom dost pochybuju...

.

.

Autor: Vladimír Kroupa | čtvrtek 11.8.2022 11:19 | karma článku: 38.40 | přečteno: 8333x

Další články blogera

Vladimír Kroupa

Hledám na Západě toho, kdo chce válku. Zn. Marně…

Nějak tomu nerozumím. Podle zpráv a informací z Ruska, Číny, nebo Běloruska, prý Západ nemyslí na nic jiného než jak rozpoutat válku, na to, že nejpozději zítra budou státy Rusko, Čína a Bělorusko ze strany Západu napadeny...

22.9.2022 v 13:50 | Karma článku: 27.73 | Přečteno: 681 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Začátek ruské mobilizace – konec začátku Putinova pádu…

Sir Winston Churchill mi snad odpustí, že jsem trochu překroutil jeho citát z Druhé světové války. Ruský prezident Putin si to ale „zaslouží“...

21.9.2022 v 12:52 | Karma článku: 32.71 | Přečteno: 1050 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Jestli se Rusové rozzlobí, tak prý budou zlí…

To, že jde o národ v podstatě zlý, jak stádo čertů, to krom skalních proruských rekt-alpinistů, už u nás ví snad každý. Že lžou druhým i sami sobě, to víme taky. Jo, a ještě to, že se mají čeho bát...

13.9.2022 v 13:45 | Karma článku: 30.85 | Přečteno: 948 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Omezenci žijí jen ve městech…

To je jasný fakt, pro který jsou nepopiratelné důkazy. No řekněte, umí snad běžný Pražák zabít, stáhnout a vykuchat králíka? Umí si snad Pražák převléci své značkové sako za umatlané montérky? Neumí, omezenec jeden...

9.9.2022 v 12:38 | Karma článku: 21.28 | Přečteno: 1101 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Janda Jakub

Komu není rady, tomu není pomoci

V posledním blogu jsem se snažil srozumitelně skrze zastropování vysvětlit, že naše vláda je zcela nekompetentní. I tak se našlo v diskuzi spousta lidí, kteří jí obhajovali.

30.9.2022 v 0:06 | Karma článku: 12.75 | Přečteno: 111 | Diskuse

Karel Trčálek

Veřejné novinářské štvanice, ostouzení a kriminalizace lidí jako v padesátých letech!

To, z čeho jistý bloger obviňuje J. Hovorkovou z webu Forum 24, tady například takový synek z Poruby provozuje zcela běžně. Máme tomu rozumět tak, že i takový synek z Poruby je fašista?

29.9.2022 v 18:06 | Karma článku: 17.13 | Přečteno: 264 | Diskuse

Břetislav Sobek

4 otázky, na co se ptát při pracovním pohovoru a proč

Tento článek – 4 otázky, na co se ptát při pracovním pohovoru a proč – vám představí pracovní pohovor z pohledu, který se na českém webu těžko hledá. Existuje mnoho článků s otázkami na co se ptát na pohovoru.

29.9.2022 v 16:24 | Karma článku: 4.23 | Přečteno: 104 | Diskuse

Jiří Turner

Ras Putin

Jako měl Topolánek svého Dalíka, Nečas Nagyovou, Paroubek Kočku (Kočku i tu „kočku“), Babiš Schillerovou, měli Mikuláš II.,jeho manželka Alexandra Fjodorovna a následník Alexej svého Rasputina. Jen bůh ví, jak je tomu na Rusi dnes

29.9.2022 v 14:48 | Karma článku: 11.87 | Přečteno: 228 | Diskuse

Jiří Beránek

Na Václaváku jsem 28. září nebyl a je otázkou, kdy tam taky přijdu. Jedno ale vím jistě

Budu tam už zítra, nicméně žádnou vlajku s sebou mít nebudu. Ani vlajku se symboly KSČ, ani Ukrajinskou, ani Ruskou ale ani Českou a už vůbec ne vlajku EU.

29.9.2022 v 10:05 | Karma článku: 12.95 | Přečteno: 982 | Diskuse
Počet článků 2167 Celková karma 36.25 Průměrná čtenost 3074

Bývalý bouřlivák, bývalý rváč, bývalý voják štěstěny, bývalý kalič, bývalý spisovatel. Současný pozorovatel všedností i jinakostí, na které se dnes ze svého skladu vzpomínek dívá úplně jinak, než jak se na ně díval v těch bývalých, bouřlivějších dobách...

 Dum Spiro Spero... 

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz