Čtvrtek 28. května 2020, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Opozice se prý bojí o demokracii. Já se začínám vážně bát opozice…

8. 04. 2020 10:13:46
Opozice se nechává slyšet, že se v rámci boje s novým koronavirem bojí o demokracii v naší zemi. Věří sama tomu, co hlásá, nebo jde jen o vějičku na méně chápavé spoluobčany...?

.

Například pan Kalousek v nedávném rozhovoru, už nevím pro koho, uvedl, že se vážně obává o demokratické principy, které jsou prý v ohrožení i po té, co se (doufejme) vypořádáme s nebezpečím nákazy koronavirem.

Tomu nerozumím.

Domnívá se snad pan Kalousek a někteří další opoziční politici, že i po skončení nouzového stavu, vyhlášeného vládou v důsledku řádění zákeřného viru, zůstanou v platnosti taková omezení, jako je pohyb na veřejnosti, počet osob, které by měly na veřejných místech spoluexistovat, že vláda Andreje Babiše zamýšlí dovolit chodit lidem už navěky jen po dvou, že vláda Andreje Babiše nechá zavřené obchody a některé živnosti tak nějak jako nafurt...?

Domnívá se snad pan Kalousek a spol., že kolem našich hranic vyroste už napořád nová železná opona, že naši občané nebudou smět bez povolení státu už nikdy vycestovat do zahraničí...?

Kdepak, ani pan Kalousek není (doufám...) tak hloupý, aby takovým nesmyslům věřil. Vypadá to ale, že by byl rád, kdyby tomu věřili voliči, které by si chtěl vykřikováním takových nesmyslů přilákat na svou stranu, respektive na jakoukoliv stranu, jen když to bude ta, co stojí prosti Andreji Babišovi...

Jako by pan Kalousek nevěděl, že tady stále máme něco, jako parlament a senát. Tyto instituce jsou v naší zemi přeci těmi, které rozhodují, vláda může sice navrhnout cokoliv, ale pokud to neprojde schválením ve výše zmiňovaných demokraticky zvolených institucích, tak se může jít každá vláda klouzat. I kdyby po skončení nouzového stavu (což si ale neumím vůbec představit...) hodlala snad vláda Andreje Babiše ponechat nějaká současná omezující opatření i nadále v „provozu“, opatření, která by podle někoho byla v „normální době“ v rozporu s demokratickými principy a s lidskými právy, co by bránilo jakémukoliv poslanci, senátorovi, nebo poslaneckému, respektive senátorskému klubu, aby tito přednesli návrh zákona, který by trvání takových opatření zrušil a po projednání v plénu odhlasovat konec jejich platnosti...?

Andrej Babiš není nejlepším premiérem, jakého by tato země mohla mít. To bychom ale defacto mohli říci o každém jiném politikovi, nikdy nenajdeme takového, který by vyhovoval všem. Pan Babiš představuje hodně problémů, ale nyní není doba vhodná na to, abychom je řešili. S tím můžeme, respektive MUSÍME počkat až na dobu „normálna“, na dobu, kdy se nebudeme muset snažit porazit nyní nejvážnějšího a společného nepřítele – zákeřný vir.

Já lidsky celkem rozumím tomu, že opozice není kdovíjak nadšená z toho, že v současné výjimečné době preference jejich stranám nerostou, aby naopak rostly právě Andreji Babišovi, respektive „jeho“ ANO.

Některé návrhy opozičních stran, například jejich střečkování stran prodloužení nouzového stavu, tolik potřebného v dnešní nesnadné době, ale jakoby svědčí o tom, že je asi štve, že v naší zemi máme (zatím a snad to tak zůstane...) boj s koronavirem jakž-takž pod kontrolou.

Jak jinak si vysvětlit, že volají (opoziční strany) po zrušení nouzového stavu již za několik málo dní, když snad každému svéprávnému jedinci musí být jasné, že hasičům se nemá v půli hašení požáru zakazovat stříkat vodu...?

Přijde mi to, že opozici nějakým pro mě osobně zvráceným způsobem strašně hňácá fakt, že i když se vláda dopouští dílčích chyb (a kdo by se jich nedopouštěl, v tak nové, pro v tuhle chvíli žijící generace, tak neznámé situaci...?) výsledky hovoří o včas a vhodně zvolených opatřeních.

A jak známo, úspěch se v našich luzích a hájích nikdy neodpouštěl...

Je hloupé v této těžké době hovořit o příštích volbách, ale nedopustím si to, protože opozice svými nesmyslnými proklamacemi dělá skrytě to samé – náš společný boj s koronavirem podle všeho přihrává body právě stranám a hnutím kolem Andreje Babiše. Naopak preference opozičních stran berou za své. Je to dle mého názoru tím, že spousta lidí cítí, že nyní není čas na politikaření a spousta lidí má opozici za zlé právě to, že když už neví, jak Babiše kopnout do rozkroku, tak to zkouší (až trapně) přes vládní epidemiologická opatření.

Co na tom, že ona opatření vedou jednoznačně k lepším výsledkům, než jaké mají v mnoha jiných evropských zemích, když se to hodí, je i bílé třeba umazat černou...

Lidé, kteří se nechávají opozicí ovlivňovat v očerňování současné vládní politiky a jejího boje s koronavirem, by si měli uvědomit, že naše výsledky v tomto tažení ve spoustě zemí světa nedávají za vzor jen tak pro nic za nic.

A ještě jednu věc by si měli uvědomit lidé, kteří v této přetěžké době sedají na lep opozici – plané žvásty pana Kalouska a dalších pojídačů kyselých hroznů, nezachránily před koronavirem ještě ani jeden lidský život. Oproti tomu vládní nařízení a bohužel i potřebná společenská omezení, těch životů zachránily nepočítaně.

Třeba i ten Váš...

.
Autor: Vladimír Kroupa | středa 8.4.2020 10:13 | karma článku: 48.68 | přečteno: 18543x

Další články blogera

Vladimír Kroupa

Andreje Babiše asi musí konkurence neskutečně štvát…

Trh s potravinami je pokřivený. Křivícími prvky a tlaky jsou hlavně dotace, bohužel se situace dostala do takové fáze, kdy je návrat k „normálu“ velmi obtížný, ne-li nemožný. A jsou lidé, kterým to více než vyhovuje...

27.5.2020 v 10:59 | Karma článku: 42.28 | Přečteno: 6510 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Až do teď mi byl osud sochy Koněva v podstatě ukradený…

... to se ale dnes změnilo. Po tom, co ruský ministr zahraničí zapomněl, že už nepatříme do jha ruského molocha, už vím jedno – tu sochu už nechci v naší zemi ani vidět...

15.5.2020 v 16:00 | Karma článku: 47.41 | Přečteno: 15446 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Že asi neumí, problém je, ale ještě větší je v tom, že podle všeho lže…

Naši paní ministryni financí dohánějí kostlivci v jejích skříních. Nutno dodat, že ty skříně otevírá sama a hodně ochotně...

15.5.2020 v 10:38 | Karma článku: 37.64 | Přečteno: 2027 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Pánbůh není doma – já dnes souhlasím s panem Kalouskem…!

To se mi už dlouho nestalo, ale nebudu z toho nervózní, přičtu tento jev své oblíbené frázi – padni, komu padni. A protože si dnes myslím, že má pan Kalousek pravdu, přiznám mu ji...

13.5.2020 v 14:14 | Karma článku: 45.15 | Přečteno: 11991 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Irena Bátrlová

Chapadla

Je neděle dopoledne, dopřávám si luxusu ležet ještě v posteli a číst si. Aprílové sluníčko svými paprsky nesměle nakukuje do oken, žaluzie propouštějí nitky duhového světla do místnosti, hřejivé teplo přistává na špičce mého nosu.

28.5.2020 v 8:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 87 | Diskuse

Pavel Chalupský

Vnučka se ptá a já vlastně taky.

Už jsem se jednou nad tímto tématem zamýšlel, ale vnučka a les mě k němu opět přivedli. Je to neustálé téma bio produktů a neustálého převážení potravin po světě.

28.5.2020 v 7:56 | Karma článku: 10.56 | Přečteno: 158 | Diskuse

David Wiltsch

Pryč s pravidly českého pravopisu!

Pravidla pravopisu jsou pro blbce, intelektuál se vyzná v chaosu. Pryč s pravidly. Pouze bez nich si budeme rovni a konečně svobodní.

27.5.2020 v 20:41 | Karma článku: 26.38 | Přečteno: 817 | Diskuse

Jaroslava Indrová

Pro koho jsou zákony?

Dnes jsem poslouchala v rozhlase polední publicistiku a málem jsem oběd nestrávila, jak mi mi hnula žlučí. Tématem byly roušky v poslanecké sněmovně a diskutujícími Marek Benda a Jakub Michálek, oba z Ústavně právního výboru.

27.5.2020 v 20:00 | Karma článku: 29.22 | Přečteno: 730 | Diskuse

Jiří Míka

Zákaz návštěv v domovech pro seniory byl protiprávní

Nejsem právník, ale ukažte mi, kde zákon umožňuje bránit někomu v kontaktu. Až koncem května konečně budou mít v ČR lidé možnost navštívit své příbuzné v domovech pro seniory. Někteří možná zažalují stát za protiprávní jednání.

27.5.2020 v 18:21 | Karma článku: 7.58 | Přečteno: 369 | Diskuse
Počet článků 2040 Celková karma 42.08 Průměrná čtenost 2924

Bývalý bouřlivák, bývalý rváč, bývalý voják štěstěny, bývalý kalič, bývalý spisovatel. Současný pozorovatel všedností i jinakostí, na které se dnes ze svého skladu vzpomínek dívá úplně jinak, než jak se na ně díval v těch bývalých, bouřlivějších dobách...

 Dum Spiro Spero... 

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Statistik: V Česku epidemie nebyla a není. Proto nevíme, kdy „skončí“

Jak probíhalo šíření nákazy virem SARS-CoV-2, zatím zcela přesně zmapováno není. V každém případě však slovo epidemie...

Stále více lidí platí za bydlení sexem. Kvůli krizi jejich počet vzrostl

Čím dál větší počet pronajímatelů ve Spojených státech a Británii žádá po svých nájemnících sex výměnou za odpuštění...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer zrušily všechny prázdninové zájezdy

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny zájezdy plánované na letošní červenec...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...