Pátek 13. prosince 2019, svátek má Lucie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 13. prosince 2019 Lucie

Ke komu by se měly obracet výčitky Milionu chvilek za to, že tady máme Andreje Babiše…?

14. 11. 2019 13:57:06
Andrej Babiš dnes leží v žaludku spoustě lidí. Mnoho lidí tento stav nutí k demonstracím, požadavkům a ultimátům jeho směrem. Za jeho vzestupem k moci vidí komunisty, prezidenta Zemana a lidi kolem něj. Chyba, všechno špatně...

.

Společnost je rozdělená, když to pojmu zjednodušeně a černobíle, na skupinu, která stojí za Andrejem Babišem a skupinu, která stojí proti němu. Ta druhá skupina vyčítá té skupině první, že sedla na lep podvodníkovi, oligarchovi, ničiteli malých podniků, politické a všeobecné kultury u nás. Skupina lidí, říkejme jim pro zjednodušení v tuto chvíli – „Milionkáři“, se chytá za hlavu a vyčítá příznivcům pana Babiše krátkozrakost a nechápou, jako ho někdo může volit.

Andrej Babiš prý přivedl z temného kouta znovu na světlo vliv Komunistické strany. To je pravda, protože k tomu, aby cokoliv v parlamentu prosadil, potřebuje právě hlasy komunistů. To je neoddiskutovatelný fakt, právě v těchto dnech, kdy si připomínáme vítězství na socialismem před třiceti lety, doslova bijící do očí.

Součástí toho smutného stavu je i náš současný prezident. Ten tvoří spolu s premiérem Babišem tandem, který nezobrazuje právě to, co jsme si tehdy, v listopadu 1989 představovali, že ještě zažijeme.

Leč, bohužel, taková je skutečnost.

Na místě je otázka, a jistě si ji mnoho lidí klade, lidi z řad Milionkářů nevyjímaje, spíše je to právě pro tyto lidi příznačné - kdo za to může?

Většina z nich si sama odpoví, že je to plíživá práce oněch zúčastněných figur – pánů Babiše, Zemana, a dále snahy a jakéhosi pomalého, ale jak se prý ukazuje, důrazného tlaku, ze strany komunistů.

Ano, může se to tak zdát, jenže tím odpověď na otázku, čí je to vina, není kompletní.

Hlavní, a podle mého názoru klíčová role v takové masové podpoře ze strany tak velikého množství občanů směrem k prezidentovi a premiérovi, pramení v událostech, které se odvíjely od okamžiku fiaska vlády Petra Nečase, která skrze jeho milenku absolutně ztratila u občanů – voličů, kredit. To, co vyplulo tehdy na povrch, bylo pro mnoho voličů onou příslovečnou poslední kapkou, díky které přetekl, jak se říká, kalich trpělivosti.

Mnoho a mnoho občanů-voličů, dospělo na základě tehdejších událostí k čistokrevné frustraci z politického života na nejvyšší úrovni. To a nic jiného, bylo příčinou, že se v dalších volbách tito frustrovaní voliči jednoznačně rozhodli hodit nejen ODS, ale všechny tehdejší její koaliční partnery, jinými slovy – tehdejší pravici, doslova přes palubu volební lodi. To vedlo k tomu, že se mohl Andrej Babiš, skrze jím založené hnutí ANO, vyšvihnout do sedla. To bylo tím výtahem k jeho moci, to byl skutečný odrazový můstek, který jeho, a s ním i komunisty vystřelil tam, kde dnes jsou.

Jejich současná stále veliká podpora svědčí o jednom – občané, voliči, stále nerozdýchali to selhání pravicových stran, které byly tehdy ve vládě Petra Nečase, a jejichž zástupci museli dobře vědět, k čemu ze strany tehdy paní Nagyové, dnes Nečasové docházelo. Sama ODS, jakož i již zmiňovaní její koaliční pravicoví partneři, se dodnes z těch událostí nevzpamatovali, což se navenek projevuje v jejich činnosti něčím, co bych asi nejpřiléhavěji nazval šlapáním vody.

Není sporu o tom, že Andrej Babiš není to nejlepší, co by mohla a měla naše země mít. To samé, a možná ještě ve větší míře, platí o současném prezidentovi. Oni prostě jsou tací, jací jsou. S tím nikdo nic nenadělá, oni sami s tím nic dělat rozhodně nebudou.

Míč je tedy na straně politických stran, které by se měly konečně probudit a začít dělat takovou politiku, která jim ztracené voliče přiláká zpět. Pořádání demonstrací je totiž jen šidítkem, které nemůže mít v demokracii stejnou váhu, jako má úspěch ve volbách. V současné době se na politické scéně objevil nový subjekt – Trikolóra Václava Klause ml.

O ní se toho zatím moc napsat nedá, až čas ukáže, jestli nabídne lidem něco, po čem touží. Iluze si dělat lze, ale vše rozhodne až čas. Tím spíše by měly tradiční pravicové, nebo středové strany přidat do kroku, protože v příštích volbách už nebudou mít proti sobě jen ANO Andreje Babiše, ale právě i Trikolóru.

Nevím, jak kdo, ale já zatím nějaké přidání na tempu ze strany třeba ODS, TOP09, Lidovců, nebo Starostů, nevidím. Přijde mi, že se v tuhle chvíli jen schovávají právě za Milionkáře, v bláhové naději, že snad Letná, nebo další ulice či náměstí v naší zemi, rozhodnou za ně.

Šlapou vodu, která jim ale pod nohama ubývá a může se stát, že za chvíli budou nohama na úplném suchém dně toho pomyslného hlubokého bazénu a ... žebřík nikde...

Budou pak opět rozhořčeně volat, že jim ten žebřík ukradli komunisti, Babiš, nebo nově mladý Klaus?

A čeho se v takovém případě dočkají?

Myslím, že odpovědi, že si ten zatracený žebřík rozlámali (opět...) sami...

.

Autor: Vladimír Kroupa | čtvrtek 14.11.2019 13:57 | karma článku: 38.00 | přečteno: 1687x

Další články blogera

Vladimír Kroupa

Označit práci policie v nemocnici v Ostravě za debakl může jen neinformovaný ignorant…

Váhal jsem, zda se vůbec pouštět do polemiky s autorem, který nejen že ve svém blogu navršil jeden nesmysl na druhý, ale navíc má také zvláštní představy o diskusi a argumentaci...

12.12.2019 v 10:32 | Karma článku: 41.53 | Přečteno: 6511 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Sociálně, až socialisticky rozmazlení Francouzi, vůbec netuší, která bije…

Doslova s otevřenými ústy jsem se dnes dočetl, viz odkaz v blogu, že se Francouzům nechce chodit do penze „až“ v rozmezí 62 -64 let věku. Někteří z nich dnes dokonce chodí do důchodu v 52 letech...

11.12.2019 v 9:54 | Karma článku: 42.27 | Přečteno: 2738 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Hele, Milionkáři, nechcete se na to dnes vybodnout…?

Spolek Milion chvilek pro demokracii svolal na dnes na pražské Václavské náměstí veselici s mávátky a transparenty. I když mají v mnohém pravdu, i když toho bez voleb stejně moc nezmění, i když mají právo na demonstraci...

10.12.2019 v 10:29 | Karma článku: 42.88 | Přečteno: 2570 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Piráti ve službách Trikolóry…

Já nevím, jestli se mám smát, nebo plakat. Aktuální přestřelka mezi panem Michálkem od Pirátů a panem Kalouskem z TOP09 svědčí o tom, jak to vypadá, když se nevyzrálý střetne s přezrálým...

6.12.2019 v 13:37 | Karma článku: 39.63 | Přečteno: 2273 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tamara Roubíčková

Je důležitější to co máte na hlavě, než to co máte v hlavě

Nedávno proběhl soud o velmi nebezpečné zdravotní sestře pro společnost, protože nosí černý šátek na hlavě. Před několika málo dny se ukázalo, že nebezpečný byl pacient bez pokrývky, ale s černotou ve své hlavě.

13.12.2019 v 9:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Luboš Smrčka

Vymírající ekonomiky

Ruská ekonomika má svých problémů dost, ale vymírání země je daleko podstatnější potíž, než chabý neproduktivní průmysl či fatální závislost na surovinách. Čína směřuje k demografické krizi nebývalých rozměrů.

13.12.2019 v 8:17 | Karma článku: 10.37 | Přečteno: 105 | Diskuse

Michael Laitman

O jedné nebezpečné restauraci

V jedné restauraci v Izraeli připravují jídla z produktů určených k vyhození kvůli nevzhlednému stavu, nebo po záruce.Zajímavé na tom je, že v menu jsou ceny pouze za nápoje, a zákazník sám rozhodne,kolik zaplatí za ostatní chody.

13.12.2019 v 7:55 | Karma článku: 10.24 | Přečteno: 121 | Diskuse

Richard Peterka

Proč Evropskou komisi vedou samí zoufalci?

Po zřejmém opilci J.C. Junckerovi stojí v čele Evropské komise další bezradná a manipulovatelná osoba, která již dávno přesáhla mez svých pozitivních politických možností.

13.12.2019 v 7:43 | Karma článku: 21.49 | Přečteno: 257 | Diskuse

Michal Konečný

Někdo to zaplatí

Je možné, že se lidé nechají přesvědčit, že elektromobil je lepší než auto se spalovacím motorem, a začnou si elektroauta houfně kupovat. Je nepravděpodobné, že by se tak rozhodovali na základě výzev ekonadšenců . Zasáhne stát.

13.12.2019 v 7:31 | Karma článku: 15.40 | Přečteno: 151 | Diskuse
Počet článků 1998 Celková karma 34.67 Průměrná čtenost 2830

Doufám, že nikdy nebudu tak hloupej, abych si o sobě myslel, že jsem nade všechny chytrej.

 Dum Spiro Spero... 

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz