Demonstrace jsou k ničemu, na Babiše musíte jinak…

22. 05. 2019 12:57:28
Náměstí našich měst se v poslední době zaplňují lidmi, kterým dochází trpělivost s premiérem Babišem, s jeho stylem vládnutí a v neposlední řadě i s prezidentem Zemanem...

.

V případě demonstrací jde o jakýsi balíček – „tři v jednom“. Na rozdíl od jiných hromadných balíčků, tento se ukazuje jako neúčinný. A není se čemu divit.

Zkuste si spolu se mnou odpovědět na jednu jednoduchou otázku – čeho se od listopadu 1989 podařilo docílit za pomoci pouličních demonstrací?

Pokud mě paměť neklame, nikdy a vůbec ničeho. Ať už se lidé scházeli z jakéhokoliv důvodu, mělo to jen smysl v tom ohledu, že dali najevo svou vůli a ověřili si, že v tom kterém názoru na věc nejsou sami.

Což o to, i to je samozřejmě z hlediska svobodného vyjadřování člověka a jeho potřeby cítit, že i on je platným kolečkem v soustrojí dějin, důležité. Bohužel ale všechno toto končí právě jen u osobních pocitů.

Skutečný a reálný dopad na události, proti kterým se demonstruje, je v podstatě nulový. Já osobně mám trochu pocit, že naši politici, kteří vyzývají občany k všem možným demonstracím a pouličním protestním postojům, hrají s lidmi, tedy s námi všemi, falešnou hru. Když už nikdo, tak alespoň oni dobře vědí, že u nás už nějaký čas ulice nerozhoduje. Vše, co je třeba změnit, vše, co může změnit i ten poslední člověk naší země (samozřejmě, nikdo není „poslední“, jde jen o slovní obrat...) je možné změnit pouze jednou jedinou cestou – cestou, jejíž kroky vedou k volebním urnám.

I kdyby se lidé udemonstrovali, i kdyby na ulici nechali polovinu svého života a zdraví, v demokratické společnosti, ve které, a na tom se snad shodneme všichni krom komunistů a podobných atmosférických (z) jevů, chceme všichni žít, není ku změnám jiná než parlamentní možnost.

A politici to vědí, musejí to vědět, tak jim neskákejte na špek...

Andrej Babiš je problém. Já osobně nějak neřeším otázky pohledu na nějaké ty ekonomické děje. Takové pohledy mohou být různé, každý je přesvědčený, že ten jeho je tím jediným správným. To, že jdou strany po krku vládám je normální, že to bývá skrze otázky ryze stylu řešení problémů souvisejících se správou země, je normální též.

U nás je ale bohužel problém, který není normální. Problém, že vůbec existuje možnost – důvod, proč mohou jít opoziční strany po krku vládě a hlavně jejímu premiérovi v otázkách čistě kriminální podstaty.

S různými obviněními, zejména pak s kauzou Čapího hnízda, souvisí následně vše ostatní. Od toho se odvíjí všechny další protesty proti konání premiéra, ať už je to jeho rozhodování v justici, nebo jeho možné ovlivňování různých dalších elementů (pobyt jeho syna v cizině atd...) , které by mohly mít nějaký vliv na počátek všeho – Čapí hnízdo. Tahle kauza je jinými slovy řečeno něco, jako veliký třesk, událost, od které se odvíjí vše následující.

Jenže i když se nám to nemusí líbit, toto všechno nemá řešení na ulici, ani na žádném náměstí – důvody jsem popsal výše.

Není to dobré, ani mně se to nelíbí, ale bohužel jsou věci, se kterými je třeba se smířit, protože není v našich silách je (zatím – do voleb) změnit. Přesně to platí o celé situaci kolem premiéra. Jsou jen dvě možnosti, buď zaviní jeho pád vyšetřování jeho kauz, nebo si budeme muset na jeho odchod počkat na výsledky příštích voleb.

Ulice nehraje roli ani v jednom případě.

Opozice by se měla místo organizování pouličních sešlostí a ohlupování - podporování lidí v něčem, co nemá ani ten nejmenší smysl a reálný dopad, raději soustředit na vlastní programy. Ty je třeba leštit a tříbit, promýšlet a prezentovat při každé příležitosti, na každé, sebemenší regionální úrovni.

Jen tak si získají hlasy lidí v příštích volbách. Nalhávání lidem, že s transparenty v ruce něco změní, jim volby nevyhraje. Ani program „antiBabiš“ není samospásný. Je to stejné, jako ta trapná reklama na vozy Hyundai, co místo toho, aby apelovala na nějaké ty předosti vlastních modelů, zmohla se jen na to, že ukazovala prstíčkem na údajné nedostatky modelů konkurenční Škody.

Nevím jak koho, ale mě osobně taková reklama spíše odrazovala, než aby mě přitáhla, a program „antiBabiš“ si myslím funguje u spousty lidí naprosto stejně.

Já na náměstí nechodím. Osobně to pokládám za ztrátu času, ale je samozřejmě každého věc, jak se svým časem naloží. Raději si počkám do voleb, do té doby budu hledat pravdu. Možná ji nenajdu. Kdo na světě se ale také může pochlubit, že ji bezpochyby našel...?

.

Autor: Vladimír Kroupa | středa 22.5.2019 12:57 | karma článku: 32.18 | přečteno: 1525x

Další články blogera

Vladimír Kroupa

Hlasovat o nedůvěře vládě ano, ale všechno má svůj čas…

ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí STAN hodlají společně ladit noty na hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Šanci na úspěch mají malou a možná si tak dobrovolně podřezávají pod sebou větev, která ještě ani nevyrostla...

18.6.2019 v 10:47 | Karma článku: 26.23 | Přečteno: 771 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Premiér Babiš má důkaz na to, že už je líp. No tak to se mi hnedle ulevilo…

S babočkou paví oko na tričku, na mikině, či co to je, zvěstuje národu jeho Mesiáš, že jsme se konečně dočkali – už je líp! No, to to ale trvalo, hlavně, že na to má pan Mesi... pardon, premiér, papír...

17.6.2019 v 13:37 | Karma článku: 24.98 | Přečteno: 623 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Byla to íránská sabotáž, tvrdí USA, protože prý video… a mně něco nesedí…!

V Ománském zálivu došlo k útoku na dva tankery, jeden japonský, druhý norský. USA z této nepěkné věci obviňují Teherán, jehož vinu americká exekutiva dokládá krátkým videem...

14.6.2019 v 11:09 | Karma článku: 37.31 | Přečteno: 1435 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Jak je to s láskou pana premiéra k včelám a jak moc má rád „motýle“…?

„Kůrovec nám žere lesy. My chceme znovu motýle! A ty včely mají rádi tu řepku, můžou si kecat novináři, co chtějí. Mají, je to pravda. Já jsem byl v Lysé nad Labem na výstavě...“ tomu se říká láska. Přímo opičí...

11.6.2019 v 12:04 | Karma článku: 32.75 | Přečteno: 1150 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimíra Bošková

Kde se toulá mé rodné číslo?

Zákon o léčivech má přinést povinnou elektronickou preskripci a zároveň lékaři a farmaceuty sdílený lékový záznam pacienta. Norma by ale neobstála u evropských soudů.

19.6.2019 v 20:12 | Karma článku: 9.74 | Přečteno: 358 | Diskuse

Jan Ziegler

Úžasné lidské svědectví z brutálních gulagů

Poláku Michaelu Krupovi se podařil mimořádný husarský sousek. Uprchl z nelidského prostředí sovětských lágrů na Sibiři do Afghánistánu. Svědectví o komunistické krutosti podal v knize Mělké sibiřské hroby.

19.6.2019 v 18:20 | Karma článku: 25.12 | Přečteno: 532 | Diskuse

Karel Trčálek

Neomylný Václav Klaus st. slaví dnes narozky, všechno nejlepší, pane bývalý (prezidente)!

Václav Klaus, st. jedna z nejvýznamnějších postaviček, ne-li vůbec ta nejvýznamnější, našich moderních (a ovšem i světových dějin) slaví dnes narozeniny, tak mu tedy k tomu vinšuji...

19.6.2019 v 17:28 | Karma článku: 16.72 | Přečteno: 343 | Diskuse

Jiří Turner

Kateřina v KSČM není konečná aneb mladí a rudí

Ona má sice Kateřina Konečná už pár roků po pubertě, ale je patrné, že i po ní "vstanou noví bojovníci" a komunistické ideje nezemřou s generací skalních vyznavačů této ideologie, kteří u nás řádili v druhé polovině 20. století.

19.6.2019 v 14:27 | Karma článku: 21.20 | Přečteno: 658 | Diskuse

Lukáš Burget

Jak Afričan znásilnil a Idnes našel české xenofoby

Idnes, stejně jako jiné zpravodajské portály, přinesl informaci o tom, jak cizinec, spekuluje se, že snad Německem vyhoštěný africký migrant, znásilnil v Česku šestnáctiletou dívku. Idnes však přidává i něco více.

19.6.2019 v 14:23 | Karma článku: 45.52 | Přečteno: 8823 | Diskuse
Počet článků 1937 Celková karma 29.51 Průměrná čtenost 2778

Doufám, že nikdy nebudu tak hloupej, abych si o sobě myslel, že jsem nade všechny chytrej.

 Dum Spiro Spero... 

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz