Václav Klaus st. řekl nahlas to, co si v duchu myslí čím dál více lidí…

14. 03. 2019 14:48:20
Bývalý prezident Václav Klaus, v souvislosti se situací kolem výroků svého syna, připomněl jeden fakt, na který někteří jiní politici moc neslyší, na rozdíl od běžných voličů...

.

Václav Klaus st. si povzdechl nad tím, kam až to dopracovala strana, kterou sám kdysi zakládal, tedy ODS. Podle jeho vlastních slov se toto politické uskupení čím dál více odklání od myšlenky, se kterou bylo kdysi jím samotným založeno. Dříve, jakožto strana ryze pravicového rázu, měla na hony daleko od dnešní podoby, kterou jí čím dál více vtiskují její současní lídři.

Ti se v této době asi zatím nejvíce odklánějí od názorů a projevů Václava Kaluse mladšího, tedy syna bývalého prezidenta. Václav Klaus ml. má totiž na zabahněné a zasalašené poměry, nyní ve straně panující, až moc radikální názory. Problém je v tom, že současný předseda Fiala a jeho straničtí kolegové, místo toho, aby potenciál V.K. ml. využili ve smyslu čerstvého větru, který tím, že duje z podstaty minulosti, kdy ODS měla ve volbách výsledky na úrovni cca 30%, místo toho odmítají jakýkoliv hlasitý názor k návratu strany do těchto, u voličů úspěšných dob.

Asi jim vyhovuje současná situace, kdy jsou rádi, když ve volbách urvou zuby - nehty nějakých necelých 12%...

Ano, Václav Klaus st. má pravdu, v současné době v naší politické aréně skutečně chybí opravdová pravicová strana. ODS se čím dál více přibližuje k politice sociálního, až socialistického středu, o pravici se v jejím případě už dost dlouho skutečně hovořit nedá.

Ve vzniku další strany, a tentokrát „skutečně“ pravicové, vidím ale jeden problém. Pokud by skutečně ke vzniku takové staronového seskupení došlo, znamenalo by to doslova bytostní ohrožení všech ostatních, v současnosti už existujících stran, které si však na pravici jen hrají.

Umím si představit v živých barvách, jak by všichni ti Kalouskové, Gazdíci, Fialové a další, doslova šíleli při představě, jaký vír by příchod nového pravicového uskupení znamenal v řadách jejich vlastních voličů. Asi tak, jako když vytáhnete v průměru půlmetrový špunt z umyvadla o průměru metr...

K čemu by pak muselo zákonitě dojít?

Inu k ničemu menšímu, než k tomu, že právě stranami a uskupeními, které mají ve svých čelech výše jmenované lídry, by okamžitě došlo k onálepkování nově vzniklého politického uskupení na „krajně pravicovou“, až ryze nacionalistickou stranu, čili na něco, co je v dnešní době všude ve světě uznáváno jako úplně nejvíce fuj a tajbl a vůbec.

To by totiž byla jediná zbraň současných zabahněných, rádoby pravicových figur, jaká by jim v boji o voliče zůstala v ruce. K jejich smůle by, alespoň podle mého názoru, došlo u voličů k pravému opaku. Čím více by na novou stranu nasazovali Hitlerův knírek, tím více by sami u voličů klesali, a protože zákon spojených nádob funguje stále a bezchybně, nové straně by to nakonec přineslo jen prospěch.

Pro příklad nemusíme chodit daleko, pan Babiš a jeho hnutí by mohlo vyprávět, jak snadno a lacino mu voličů stále přibývá, nehledě na to, že, jak se říká – na každém šprochu, pravdy trochu...

Když už jsme u pana Babiše, ani jemu by se pravděpodobně vznik nového pravicového uskupené nehodil do krámu a do jeho dotačních plánů a snů.

Je úplně jedno, že se v současné chvíli ve spojitosti s krizí v české pravici mluví o Václavu Klausovi ml. K té krizi by došlo i bez něho a bez jeho výroků, od kterých si honem, honem, naprosto transparentně jeho současní spolustraníci odsedávají, jen aby je někdo nedej bože nepodezíral z pohledu na svět skutečně pravicovými brýlemi, brýlemi, o kterých kdysi voliči rozhodli, že ODS sluší.

V klidu by mohli zůstat snad jen komunisté a ovečky pastýře se samurajským mečem. Jejich voličská základna se totiž rekrutuje z řad lidí, kteří by zřejmě v případě diskuse o potřebě skutečné pravice u nás, vůbec nevěděli, o čem je řeč.

Osobně si myslím, že vznik nové pravicové strany je neodvratitelný a jsem velice zvědavý, jak moc se mýlím ve své dnešní úvaze o tom, jakou kartu proti nově vzniknuvšímu uskupení současné, z leknutí pravicové strany, vytáhnou...

.

Autor: Vladimír Kroupa | čtvrtek 14.3.2019 14:48 | karma článku: 48.36 | přečteno: 24812x

Další články blogera

Vladimír Kroupa

Odposlechy, pokud jsou autentické, by měly mít vždy váhu důkazu…

Setkáváme se s tím každou chvíli. Čím větší a složitější zločin, tím spíše v něm budou hrát odposlechy co nejmenší roli. A přitom je to důkaz nad důkazy...

20.5.2019 v 15:47 | Karma článku: 24.99 | Přečteno: 428 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Byty se v Praze staví, ale na jedno se zapomíná…

Zapomíná se na to, že aby mohli lidé prožívat své životy na určité úrovni, potřebují k bydlení i další věci, bez kterých se může stát, že se pro ně jejich byty stanou vězením...

17.5.2019 v 11:07 | Karma článku: 23.22 | Přečteno: 976 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Ježíši, tak už ty komunisty zakažte, nebo …

... nebo se alespoň přestaňte divit, že se chovají, jako komunisti! Nechal se po roce 1989 tenhle obskurní spolek v oběhu a v parlamentním procesu? Nechal, tak čemu se divíte...?

16.5.2019 v 15:19 | Karma článku: 36.33 | Přečteno: 1474 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Pedofilie – veřejné tajemství…

Vypadá to, že se do zdánlivě poklidných vod pedofilního chování některých našich spoluobčanů doslova vřítil s pořádným šbluňknutím šutr o velikosti planety...

15.5.2019 v 14:01 | Karma článku: 26.66 | Přečteno: 1204 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

PAVEL BOČEK

PROČ JE DŮLEŽITÉ JÍT K EVROPSKÝM VOLBÁM

Volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční v pátek 24. května a v sobotu 25. května, jsou pro občany České republiky mnohem důležitější než by se na první pohled mohlo zdát. Jde o hodně.

21.5.2019 v 12:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse

Pavel Fiala

Andreji, ty největší zloději!

Asi se divíš, že ti tykám, ale inspektor Trachta by mě jistě vybídl, abych sprostému zločinci, či přinejmenším sprostému podezřelému, tykal. K oslovení v titulku mě inspirovalo tvé tvrdošíjné tvrzení, že Kalousek je největší zloděj.

21.5.2019 v 9:46 | Karma článku: 20.68 | Přečteno: 507 | Diskuse

Vít Klíma

EU, tlupa šimpanzů a sv. Antoníček

V chovámí Alfa samců šimpanzů a EU není až tak velký rozdíl. Oba chtějí vládnou silnou rukou a oba se chtějí mít lépe, než zbytek jejich tlupy. Smutné je, pokud patříte mezi slabší kusy stáda, nebo slabší státy v rámci EU.

21.5.2019 v 9:32 | Karma článku: 8.47 | Přečteno: 210 | Diskuse

Jan Dvořák

Zvyk demonstrovat je železná košile

Škála závislostí se hrozivě rozrůstá. Nejde už jen o nadměrnou konzumaci alkoholu, drog, seriálů, ale také o škodlivé příklony k politickým stranám i k návykovým aktům, například k hromadným projevům nespokojenosti. A budoucnost?

21.5.2019 v 8:44 | Karma článku: 12.11 | Přečteno: 222 | Diskuse

Jan Bartoň

Podřežme Zemana!

Doposud zcela neznámý člen ODS a radní v Jesenici Martin Lang se proslavil výzvou k tomu, aby byl prezident Miloš Zeman „podřezán jako svině“. Za svými výroky si stojí.

21.5.2019 v 8:31 | Karma článku: 37.98 | Přečteno: 1770 | Diskuse
Počet článků 1916 Celková karma 31.17 Průměrná čtenost 2790

Autor trpí občasnými záchvaty grafomanie, které jsou podmíněné událostmi, jež přicházejí nečekaně, zato s pravidelností východu Slunce. Jeho motto zní - "Když se člověk hádá s hlupákem déle, než dvě minuty, už se hádají hlupáci dva..." (díky, pane Werichu) Proto mu odpusťte, že občas na některé diskusní příspěvky nebude reagovat.

 Dum Spiro Spero... 

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Najdete na iDNES.cz