Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozumí tady někdo kancléřce Merkelové…?

13. 06. 2018 10:38:39
Sebastian Kurz, toliko rakouský kancléř, i když je nejmladším předsedou vlády v Evropě, zdá se, že to má v hlavě dobře poskládané. A právě proto by mě zajímalo, zda on osobně rozumí paní Merkelové...

.

Při jejich posledním setkání (Kurz – Merkelová) pronesl pan Kurz jednu velikou pravdu, která by se měla tesat do kamene, a o ten kámen by se měli vždy před jednáním alespoň maličko břinknout do hlavy všichni úředníci EU.

Ten výrok zněl - „My musíme rozhodovat, kdo může do Evropy přicházet, ne pašeráci,“.

Ono jednání se týkalo potřeby nastavení (konečně...?) fungujících pravidel hry zvané migrační krize.

Paní kancléřka Merkelová prý s panem Kurzem naprosto souhlasí v tom, že je třeba vnější hranice EU lépe chránit. Poznamenala, že spolková republika bude podporovat Rakousko v posilování ochrany vnějších hranic EU. Evropa ale podle Merkelové musí postupovat jednotně, jinak by mohla utrpět vážné škody...

No, nevím, školy nemám, ale mám pocit, že škody už byly napáchány a to právě ze strany tlaku německé kancléřky, která tak nezodpovědně vpustila do své země, respektive do celé Evropy, v poslední době přes milion imigrantů, z nichž veliká část nebyla nikdy ohrožena válkou a tím pádem nemá nárok na status válečného uprchlíka, ale přísluší mu status vyčuraného lehkoživky, který je stoprocentně připraven k využívání štědré německé sociální záchranné sítě. Vpustila do své země spoustu lidí, kteří neohrožují jen sociální systém její země, ale doslova ohrožují životy jejích vlastních voličů.

Takže na jedné straně paní Merkelová tvrdí, že fandí lepší ochraně vnějších hranic EU, ale na straně druhé nemůže přijít na jméno například maďarské vládě, která pro ochranu těchto hranic na pašerácké balkánské cestě udělala zdaleka nejvíc.

Vždy jsem si myslel, že občany zvolený politik má mít jako prvořadý cíl své práce takovou činnost, která bude hlavně ku prospěchu vlastních voličů – občanů. V Německu je tomu často naopak – práva cizích, kteří se k nim hrnou, jsou jakoby nadřazena právům domácích. To je naprosto nelogické, popírá to veškerou evoluci, veškerý politický a společenský vývoj v Evropě, který stál na své cestě nespočet lidských obětí.

Snad aby upokojila své čím dál neklidnější voliče, předkládá jim neustále jako svatou mantru myšlenku, která z jejích úst zní doslova takto – „není možné, aby zodpovědnost za řešení situace neslo jen pár zemí, kam většina běženců směřuje...“

Jinými slovy by paní Merkelová chtěla, aby mnohem chudší východoevropské země, ale nejen ony, převzaly odpovědnost za vyšší životní úroveň Německa, potažmo i Francie a dalších několika zemí, kde se ekonomičtí migranti, alias „uprchlíci“ dočkají mnohem vyššího životního zabezpečení.

Jako bychom my, Slovensko, Polsko, Bulharsko, Rumunsko, nebo Maďarsko, mohli za to, že země, která mimo jiné způsobila dvě světové války, které nás jmenované ve finále hodily do náruče Stalina a jeho ekonomického hnoje, jako bychom měli nést odpovědnost za to, že se má Německo lépe, než my, kteří jsme vlastně byli paradoxně alespoň v té druhé válce na straně vítězů. Německo de facto nese historickou odpovědnost za naši současnou nižší životní úroveň, způsobenou v minulosti právě německou válečnou mašinerií, a jako by to nestačilo, máme za to všechno Německu platit dál a dál?!

Nerozumím tomu, jak si paní Merkelová tu jednotnost Evropy při řešení migrační krize představuje. Její slova a politická jednání i postoje totiž ani nenaznačují skutečný zájem o skutečnou ochranu vnějších hranic EU před tlakem migrantů.

Naopak to vypadá tak, že by ráda, aby do Evropy migranti proudili dál, jen aby se jejich tok odklonil jinam, než do její země.

A to je z hlediska logiky a státní suverenity ostatních zemí v EU neakceptovatelné.

Její země si nedokáže poradit ani s těmi migranty, kteří na status azylu nemají nárok a kteří jsou označeni v Německu jako „persona non grata“. Německá vláda, potažmo systém bývalé německé preciznosti, nedokážou uvést v praxi ani rozhodnutí vlastních soudů a tak je jejich rozhodnutí prakticky nevymahatelné.

Jinými slovy, sama paní Merkelová má doma binec, jako v tanku, a myslí si, že by ho šlo řešit tak, že se ten nepořádek hodí z okna na hlavu sousedům o patro níž.

Já se opravdu snažím paní Merkelové porozumět, snažím se nalézt v jejích prohlášení a politice nějakou logiku, ale bohužel ji skutečně nenacházím. Ona svými postoji totiž naprosto obrací naruby všechno, co dosud fungovalo, všechno, co jsme si v Evropě za staletí vybudovali, ať už ve smyslu materiálním a společenském, tak ve smyslu tvrdě nabytých zkušeností z řešení případného ohrožení.

Ještě se jen vrátím k rakouskému kancléři Sebastianovi Kurzovi – na jeho racionálních a rozumných postojích nevidím nic extremistického, nebo odsouzeníhodného. Jeho hlas je hlasem, který by ještě před několika lety zněl naprosto přirozeně a samozřejmě, až bychom se možná tehdy divili, proč vůbec s takovými všem srozumitelnými myšlenkami přichází.

A vidíte, uběhne pár let, k moci se dostane pár podivínů bez pudu sebezáchovy a náš svět, jak jsme ho znali a pomáhali budovat, je doslova vzhůru nohama...

.

Autor: Vladimír Kroupa | středa 13.6.2018 10:38 | karma článku: 42.74 | přečteno: 2171x


Další články blogera

Vladimír Kroupa

Já si myslím, že z gayů nikdo normální strach nemá…

Zaujal mě blog pana Sidovského, ve kterém řeší některé otázky, které podle všeho trápí skupinu našich spoluobčanů, skupinu lidí s homosexuální orientací...

19.6.2018 v 11:42 | Karma článku: 38.33 | Přečteno: 2559 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Já, občan České republiky...

Myslím si, že byla překročena určitá hranice, že nazrál čas na akt, ke kterému v naší novodobé historii ještě nedošlo. Určité věci už nejdou odbýt mávnutím ruky, situace už je skutečně vážná...

15.6.2018 v 8:15 | Karma článku: 31.04 | Přečteno: 1636 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Ale dost, tohle už se fakt nedá!!!

Asi jako spousta lidí jsem očekával, přiznám se, že dokonce s napětím, co národu pan prezident Zeman na čtvrtečním setkání s novináři sdělí. Že to bude předložení důkazu o jeho psychickém stavu, jsem opravdu nečekal...

14.6.2018 v 17:14 | Karma článku: 46.75 | Přečteno: 13706 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Nejsme Česká republika, jsme Česká socialistická republika…

Poměry u nás jsou v některých ohledech tak socialistické, jako nebyly ani v době, kdy jsme to slovo „socialistická“ v názvu měli oficiálně. Neustále zametáme cestičku a podplácíme „sociálně slabé“, jen aby se nerozčílili...

14.6.2018 v 11:21 | Karma článku: 38.63 | Přečteno: 1390 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Velké nulové zklamání - Pražská kavárna a umělecké kruhy zaspaly (otevřené prohlášení)

Vážená pražská kavárno a umělečtí instalátoři! V úterý jsem zažil jedno z nejbrutálnějších zklamání v životě, z něhož se budu těžko vzpamatovávat, pokud se o to nezasloužíte vy.

20.6.2018 v 8:31 | Karma článku: 10.50 | Přečteno: 381 | Diskuse

Jan Dvořák

Česká televize přišla zase pozdě!

I když jsem si předsevzal, že do ČT se navážet nebudu, protože povinný poplatek veřejnoprávnosti bohatě zúročím hodnotnými zážitky na jiných kanálech, mlčet přesto nemůžu!

19.6.2018 v 19:11 | Karma článku: 24.54 | Přečteno: 1475 | Diskuse

Patrik Manev

Komunismus ve vládě se nerovná demokracii v ulicích.

Miloš Zeman byl v sobotu 21.4.2018 na desátém sjezdu KSČM v Nymburce. Členové strany nemají problém s oslovováním soudruhu mezi sebou. Prezident si přeje, aby se strana podílela na vytvoření koaliční vlády. Máme se čeho obávat?

19.6.2018 v 15:40 | Karma článku: 17.56 | Přečteno: 323 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Itálie začíná dělat seznamy Romů

Ultrapravicový italský ministr vnitra a šéf Ligy Salvini napsal: „Požádal jsem o vytvoření seznamů Romů žijících v Itálii. Neregulérní budou deportováni. Bohužel, Romy s italským občanstvím budeme muset nechat dál žít v Itálii.

19.6.2018 v 12:17 | Karma článku: 34.50 | Přečteno: 5628 | Diskuse

Vlastimil Peroutka

Poche, Zeman, Babiš, Hamáček a Filip - kdo ho má většího?

Souboj o post ministra zahraničí právě vznikající druhé vlády A. Babiše připomíná ješitný souboj pubescentů na toaletách. Jaké jsou motivace hlavních aktérů? Proč je Poche tak důležitý? A je vůbec Poche důležitý?

19.6.2018 v 11:14 | Karma článku: 10.87 | Přečteno: 415 | Diskuse
Počet článků 1804 Celková karma 37.40 Průměrná čtenost 2694

Dum Spiro Spero... Tulák po hvězdách, kalič, fotograf, bývalý voják štěstěny, příležitostný herec, rybář, spisovatel. Hoďte mě vlkům a vrátím se, jako vůdce smečky...

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.