Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spojené státy prý uvažují… ale kde že, už ani nehledají, a už douvažovaly...

10. 04. 2018 12:32:37
Tak když to nešlo skrze Skripala a pár kapek „novičoku“. Musí to jít přes Dúmu v Sýrii. Jen to chce toho jedu víc, a nebo ještě lépe, stejně jako možná v případě Skripal, vůbec žádný...

.

„Spojené státy uvažují o mezinárodní vojenské reakci na ÚDAJNÝ chemický útok v Sýrii.“

Jak příznačné...

USA se rozhodly skrze svého prezidenta Trumpa, tak natěšeného zapsat se konečně nějak významně do historie amerických prezidentů, k přeskupení svých námořních sil směr Sýrie. Co na tom, že důkazy o použití nějaké té bojové chemické látky ve městě Dúmá nejsou k dispozici.

Amíci je nepotřebují. Nepotřebují ani souhlas Rady bezpečnosti OSN, vždyť už avizovali, že budou konat bez ohledu na, co Rada bezpečnosti udělá.

Od lži o umístění chemických zbraní a zbraní jaderného typu v Iráku, na jejímž základě vypukla Druhá válka v Zálivu, se posunuli o level výše – už se ani nesnaží nějaké zbraně, nebo důkazy o jejich existenci, najít, už jim stačí jen to, že se rozhodnou věřit ne tomu, že v Sýrii nějaké takové zbraně byly použity, oni se rozhodnou věřit tomu, že mají KONEČNĚ důvod do Sýrie vlítnout vojenskou silou.

Ona Sýrie v celé té hře stejně hraje samozřejmě jen úlohu užitečného idiota, Američané si nezahrávají s nikým menším, než je Rusko, na Assada a jeho těžce zkoušený lid ve skutečnosti prdí z výšky bombardéru B-52.

Čím více se na nás hrne poslední dobou informací o světové politice, informací, které působí dojmem rozjeté a neovladatelné tunové klády z kopce, tím více nabývám já osobně dojem, že někdo prostě chce za každou cenu vyvolat ozbrojený konflikt mezi Západem a Ruskem. Vypadá to, že už „obyčejná“ Studená válka nestačí. Asi to chce tak trochu vyčistit krev, vynaložit nějaké ty astronomické sumičky prostředků, aby si po dlouhé době svět opět kecnul doslova na prdel, aby bylo z čeho a proč po skončení jatek nastartovat světovou ekonomiku, která je nyní, když ne na kraji totálního sešupu směrem dolů, tak alespoň trčí v patové situaci na mrtvém bodě.

A to je přeci špatně, prachy, komodity, spotřeba, se přeci musí náležitě točit.

Opět, jako před pár týdny jsme svědky toho, jak absolutně bez důkazů, kdo, pokud vůbec někdo, případně v Dúmě použil chemické zbraně, jsme svědky tvrzení, že nejen že tam použity byly, ale prý se ví, kdo je použil – stejně, jako bylo nedávno už po pár hodinách prý jasno, že na bývalého špiona Skripala a jeho dceru byl použit nervový plyn „novičok“ a hlavně prý bylo na slunce jasnější, kdo ho použil.

Opět chybí důkazy, ale opět jsou tací, co mají hned jasno...

Mimochodem, není bez zajímavosti, že ačkoliv byla ÚDAJNĚ na taťku Skripala a jeho dceru použita jedna z nejjedovatějších bojových látek na světě, věřte – nevěřte, slečna Julia Skripalová byla propuštěna z nemocnice a dále se bude léčit je ambulantně.

To je panečku odolnost ruských občanů, to se hned tak nevidí. Každý druhý by asi tak po deseti minutách po zásahu novičokem ležel zkroucený v řeči, s pěnou u pusy a hlavně mrtvej, jako nikdo druhej, ale rodina Skripalových má zřejmě v krvi geny Chucka Norrise, který prý umí otrávit každý bojový plyn na světě...

Zvláštní.

A celá současná syrská krize? To samé v bledě modrém, jen o krapítek ve větším měřítku.

Všichni uvažujeme v mírových intencích. Plánujeme, kam pojedeme v létě na dovolenou, kdy postavíme na chalupě novou kadibudku, kam příští víkend na výlet na kolo... a on má odpověď na naše plány někdo úplně jiný, než naše peněženka, počasí, nebo plánovací diář. Možná to je americký prezident, možná někdo jiný. A možná na výše položené otázky odpoví ten někdo za nás za všechny a jeho odpověď bude znít - nikam a nikdy.

To je třeba si uvědomit, až některé z nás nakazí "válečné nadšení" z toho, jak jsou ti Američané a jejich, omlouvám se, ale jinak je nazvat po svých zkušenostech asi neumím, poskoci skvělí, jak TO konečně rozčísnou...

Otázka zní, zda se Trump nyní pouští do toho nebezpečného syrského dobrodružství proto, aby odvedl pozornost od faktu, že ruský hecker, Jevgenij Nikulin, co prý ovlivňoval prezidentské volby v USA, je v rukou amerických úřadů, které se od něj mohou dozvědět velmi zajímavé věci (vzpomínáte na skvělý film - Vrtěti psem...?), nebo jde o to, že je už dlouhodobý plán na válku s Ruskem, kterou je třeba rozpoutat za každou cenu.

Inu, skrze agenta Skripala a jeho dceru to nevyšlo, tak se prostě musí bojový plyn použít jinak, třeba i jen v bezdůkazních žvástech. Doba je nakloněna, alespoň někde ve světě, uvěřit každé lži, jen když se zabalí do balíčku s nápisem – „humanita, ochrana lidskosti a vývoz demokracie...“

.

Autor: Vladimír Kroupa | úterý 10.4.2018 12:32 | karma článku: 40.91 | přečteno: 1475x


Další články blogera

Vladimír Kroupa

O špičatém klacku v rozkroku Andreje Babiše a o suspenzoru…

Na celou kauzu okolo padesáti (údajných) syrských sirotků, je třeba hledět jako na pouhou páku tlaku opozičních stran. Není ani omylem náhoda, že k tomu došlo těsně před „malými“ volbami...

21.9.2018 v 8:15 | Karma článku: 42.65 | Přečteno: 3701 | Diskuse

Vladimír Kroupa

O tom, co v ní nacházím, o tom, k čemu mě vede, o tom, že zůstávám hříšným chlapem…

Vedla mě k ní trochu náhoda, trochu věkem probuzená touha po poznání a hodně veliká touha po pochopení spousty věcí, včetně sebe sama. Zatím nevím, jestli poznám a už vůbec nevím, jestli pochopím...

20.9.2018 v 11:15 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 662 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Já těm Američanům opravdu nerozumím…

Nejen tím, že nevládnu angličtinou, ale hlavně tím, co se z USA dostává dál do světa. Na jednu stranu v této zemi vzplálo hnutí, které muže všech barev nutí skoro ke studu, na stranu druhou tam zrovna „frčí“ polonahaté modelky...

19.9.2018 v 13:10 | Karma článku: 35.74 | Přečteno: 1438 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Milá IDNES.cz, nepište o něm, on s vámi přeci nechce mít nic společného…

Není tomu tak dlouho, co se jistý zpěvák nechal slyšet, že nebude od té chvíle mít nic společného s čímkoliv, co má nějakou přímou spojitost s panem Babišem...

14.9.2018 v 10:41 | Karma článku: 40.62 | Přečteno: 2461 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jakub Ondrušek

Vynucená “solidarita” jako fenomén dneška?

Je solidarita vynutitelná a proč se o to někdo vůbec snaží? To už jsme dospěli tak daleko, že si budeme "dobro" diktovat?

22.9.2018 v 18:35 | Karma článku: 30.19 | Přečteno: 579 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Týden v kostce - „sirotci“, Merkelová, Zeman a Putin a co říká feldkurát Katz na rozpočet?

50 „sirotků“ naší scénou hýbalo více, než je zdrávo. Co má společného Angela Merkelová a Miloš Zeman? A čím nás překvapí Dlouhý, Široký a Bystrozraký?

22.9.2018 v 18:00 | Karma článku: 18.56 | Přečteno: 386 | Diskuse

Petr Burian

Carthago delenda est

Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.

22.9.2018 v 14:09 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 326 | Diskuse

Karel Stýblo

Mravokárci.

Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby. Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.

22.9.2018 v 14:01 | Karma článku: 33.99 | Přečteno: 818 | Diskuse

Jan Dvořák

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?

Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.

22.9.2018 v 10:30 | Karma článku: 25.76 | Přečteno: 807 | Diskuse
Počet článků 1831 Celková karma 38.33 Průměrná čtenost 2721

Dum Spiro Spero... Tulák po hvězdách, kalič, fotograf, bývalý voják štěstěny, příležitostný herec, rybář, spisovatel. Hoďte mě vlkům a vrátím se, jako vůdce smečky...

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz