Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Očekávám v Česku další vlnu demonstrací, volby v Rusku nás přeci nemohou nechat chladné!!!

19. 03. 2018 13:20:15
Je to takový krásný nový národní sport, tyhle demošky. Demonstrovat se dá proti všemu a na podporu čehokoliv. Pravidla nepravidla, volby nevolby, další olympijská disciplína je na světě...

.

Minulý týden byl na demonstrace obzvláště šťavnatý. Výhodou demonstrací posledních dnů je fakt, že i kdybyste náhodou během cesty zapomněli, na jakou demonstraci vlastně jdete, proti čemu že se jdete radostně postavit mezi tisíce dalších lidí, stačí se trochu zamyslet a ono se téma najde.

Taky je v současné atmosféře výhoda, že se s vykřikovanými hesly nemůžete seknout, a dav se rád a ochotně přidá. Jen si musíte dávat pozor, abyste náhodou nevolali něco jako „Dobře, Miloši“, nebo „za Babiše“, také bacha na to, abyste nevolali něco jako „čerstvé koblihýýý“, to by byl úplně ten ze všeho nejhorší průšvih a možná byste ani nemuseli zdrávi dorazit domů.

To se ale vlastně skalním demonstrantům z povolání asi nemůže stát, tohle to. Pokud by ale přeci jen někdo váhal, zda je v tom správném davu, zda se náhodou a nešťastnou souhrou okolností neocitl na demošce nějakého zpátečnického směru, doporučuju takový malý fígl – stačí se dobře rozhlédnout, nejlépe do čela davu a pokud tam uvidíte usměvavou tvář pana Miroslava Kalouska, nebo pana skoro prezidenta Drahoše, tak můžete být v klidu, jste tam dobře.

Pak si můžete vybrat hesla a výkřiky ze seznamu povolených. Můžete se pustit do skandování pro okamžité vypsání předčasných a hlavně konečně svobodných voleb na Slovensku, protože je jasné, že ty poslední, kde vyhrál ten lotr Fico, se svou skvadrou švarných chalanů a jako pírko lehkých děvuch, musely být nesvobodné a zmanipulované, až hanba. Jinak by přeci dnes Slováci sami nemohli chtít tyto volby anulovat, to dá rozum.

Další možné téma je Česká televize a její svoboda.

Tohle je skvělé demonstrační téma, tam se také nemůžete seknout. Česká televize je přeci v ohrožení pořád, a kdyby náhodou ne, stačí jí přeci jeden-dva publicistické pořady a on se nějaký ten útok na její samostatnost a svobodu vyrobí raz-dva.

Ani se Moravec a Tvarůžková moc neopotí...

Babiš a Zeman jsou samozřejmě stálicemi mezi demonstračními tématy. Pro fajnšmekry ale začíná být toto téma už krapet vyčpělé a hlavně nudné. Na tyhle dva už si ukazuje prstem kde kdo, kde kdo je nechce, i když kde kdo neví, koho by vlastně chtěl.

Opravdový hit březnové demonstrační sezony ale přišel doslova jako dar z nebes, jako božská mana, na kterou už kde kdo čekal.

Prezidentské volby v Rusku!

Co na tom, že nikomu z demonstrujících na českých náměstích a návsí jaksi asi není nic do toho, jak si v Rusku upekli svůj chleba, co ho budou pár let sami tvrdě žvýkat. Důležité je (zaplať pánu Bohu!!!) že ty volby zase vyhrál ten arci knecht Putin, samozřejmě podvodně a zmanipulovaně. To sice všichni očekávali, ale i tak je to krásný pocit, mít proti sobě zase svého starého dobrého nepřítele. Představte si tu katastrofu, kdyby ty volby vyhrál někdo jinej a nejen demonstranti, ale i mnohá hlava pomazaná, nejvíce se vyskytující na území EU, by se najednou ráno probudili bez toho, aby měli jasno, kdo je nepřítel. To by byl maglajz!

To se nám ta témata a důvody k demonstracím krásně množí, jen je škoda, že to počasí slezinám na náměstích moc nepřeje. Zlí jazykové tvrdí, že alespoň to počasí prý má rozum, to je ale blbost, protože počasí, stejně jako každý mimo demonstrace, přeci žádný rozum nemá!

Dokonce jsem slyšel od těch vůbec nejzlejších jazyků, že demonstranti si prý mylně myslí, že demonstrují za vlastní svobodu, a vůbec si prý neuvědomují, že vlastně jediné, za co demonstrují, jsou cizí zájmy.

Jak tohle vůbec někdo může říct?!

Je přeci svrchovaným zájmem a právem jak Aničky z deváté B, tak i managerů z nadnárodních firem, jakožto i důchodců a dalších ještě níže postavených na potravinovém řetězci, v těchto dnech srocených na Václaváku a v jiných českých ohraničených prostorech, aby mohli kecat jak do situace na Slovensku, tak v Rusku, tam obzvlášť, Rusák se prostě hlídat musí!

A zpochybňování výsledků demokratických voleb je de facto povinností každého demonstranta, každého slušného, vzdělaného, ve velkých městech žijícího nevoliče Zemana.

Je přeci nutné ukázat světu, že si nenecháme líbit, když vyhraje volby někdo jiný, než koho jsme volili my. To by tak hrálo!

Je třeba ty voliče, co svými hlasy dosadili ty námi odmítané kreatury do jejich funkcí, přesvědčit o tom, že se mýlili a že se jim to nebude trpět.

Nejsme v tom sami, v Rusku se dají také očekávat silné bouře a krásné protesty v ulicích.

Jak říká jedno staré čínské přísloví – přejme si, abychom žili v zajímavé době.

Ježíši, fuj, já fakt napsal „čínské“?!

Jdu si za trest vyrobit transparent s nápisem „ČÍNA FUJ“ a desetkrát se pomodlím ZdrávasBruseli.

.

Autor: Vladimír Kroupa | pondělí 19.3.2018 13:20 | karma článku: 43.08 | přečteno: 2370x


Další články blogera

Vladimír Kroupa

O špičatém klacku v rozkroku Andreje Babiše a o suspenzoru…

Na celou kauzu okolo padesáti (údajných) syrských sirotků, je třeba hledět jako na pouhou páku tlaku opozičních stran. Není ani omylem náhoda, že k tomu došlo těsně před „malými“ volbami...

21.9.2018 v 8:15 | Karma článku: 42.65 | Přečteno: 3701 | Diskuse

Vladimír Kroupa

O tom, co v ní nacházím, o tom, k čemu mě vede, o tom, že zůstávám hříšným chlapem…

Vedla mě k ní trochu náhoda, trochu věkem probuzená touha po poznání a hodně veliká touha po pochopení spousty věcí, včetně sebe sama. Zatím nevím, jestli poznám a už vůbec nevím, jestli pochopím...

20.9.2018 v 11:15 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 662 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Já těm Američanům opravdu nerozumím…

Nejen tím, že nevládnu angličtinou, ale hlavně tím, co se z USA dostává dál do světa. Na jednu stranu v této zemi vzplálo hnutí, které muže všech barev nutí skoro ke studu, na stranu druhou tam zrovna „frčí“ polonahaté modelky...

19.9.2018 v 13:10 | Karma článku: 35.74 | Přečteno: 1438 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Milá IDNES.cz, nepište o něm, on s vámi přeci nechce mít nic společného…

Není tomu tak dlouho, co se jistý zpěvák nechal slyšet, že nebude od té chvíle mít nic společného s čímkoliv, co má nějakou přímou spojitost s panem Babišem...

14.9.2018 v 10:41 | Karma článku: 40.62 | Přečteno: 2461 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jakub Ondrušek

Vynucená “solidarita” jako fenomén dneška?

Je solidarita vynutitelná a proč se o to někdo vůbec snaží? To už jsme dospěli tak daleko, že si budeme "dobro" diktovat?

22.9.2018 v 18:35 | Karma článku: 30.45 | Přečteno: 594 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Týden v kostce - „sirotci“, Merkelová, Zeman a Putin a co říká feldkurát Katz na rozpočet?

50 „sirotků“ naší scénou hýbalo více, než je zdrávo. Co má společného Angela Merkelová a Miloš Zeman? A čím nás překvapí Dlouhý, Široký a Bystrozraký?

22.9.2018 v 18:00 | Karma článku: 18.77 | Přečteno: 391 | Diskuse

Petr Burian

Carthago delenda est

Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.

22.9.2018 v 14:09 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 327 | Diskuse

Karel Stýblo

Mravokárci.

Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby. Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.

22.9.2018 v 14:01 | Karma článku: 34.31 | Přečteno: 834 | Diskuse

Jan Dvořák

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?

Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.

22.9.2018 v 10:30 | Karma článku: 25.76 | Přečteno: 818 | Diskuse
Počet článků 1831 Celková karma 38.33 Průměrná čtenost 2721

Dum Spiro Spero... Tulák po hvězdách, kalič, fotograf, bývalý voják štěstěny, příležitostný herec, rybář, spisovatel. Hoďte mě vlkům a vrátím se, jako vůdce smečky...

 

                                

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.cz